Sari la conținut
Forum Roportal
snip3r-xp

VISUAL BASIC 2008 EXPRESS EDITION CUM FAC UN PROGRAM?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dori sa va intreb de unde pot invata sa fac programe in vb 2008 express edition,sau de unde pot invata termeniide programare? :lol2: Am reusit sa fac un browser web simplu dar as vrea sa incep cu trainere pentru jocuri,apoi programe mai complexe.Va multumesc anticipat. :roll: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba esti nebun ce dracu faci topicul de 7 ori? te crezi vreun important?ar trebuii sa nu iti raspunda nimeni la intrebarea ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa va intreb de unde pot invata sa fac programe in vb 2008 express edition,sau de unde pot invata termeniide programare? :shifty: Am reusit sa fac un browser web simplu dar as vrea sa incep cu trainere pentru jocuri,apoi programe mai complexe.Va multumesc anticipat. :giggle: :blink:

Am facut de 7 ori? :biggrin: Imi cer scuze dar nu a fost intentionat.Nu ma prea pricep la forumuri.

 

Deci nu ma ajuta nimeni? :wizard:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ia un tutorial si pune-te pe invatat. ce program vrei sa faci??

 

cauta pe google

 

how to make programs in visual basic 2008

tutorials visual basic 2008

 

mai, da greu e pentru unii!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ia un tutorial si pune-te pe invatat. ce program vrei sa faci??

 

cauta pe google

 

how to make programs in visual basic 2008

tutorials visual basic 2008

 

mai, da greu e pentru unii!!!

pai am dat de niste aiureli care ziceau numai lucruri complicate. :o: Vreau sa vad ce face fiecare lucru din vb 2008,tutorialurile sunt usor de gasit dar nu este ce caut eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai am dat de niste aiureli care ziceau numai lucruri complicate. :derisive: Vreau sa vad ce face fiecare lucru din vb 2008,tutorialurile sunt usor de gasit dar nu este ce caut eu

 

nu inteleg, tu vrei programare sau vrei utilizare? spune-ne ce cauti ca sa stim cum te ajutam

 

numa bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa va intreb de unde pot invata sa fac programe in vb 2008 express edition,sau de unde pot invata termeniide programare? :derisive: Am reusit sa fac un browser web simplu dar as vrea sa incep cu trainere pentru jocuri,apoi programe mai complexe.Va multumesc anticipat. :) :(

Din ceea ce ne-ai spus e cam greu sa ne dam seama la ce nivel de pregatire te afli in programare.

cel mai bine ar fi sa ne dai exemple de termeni pe care nu i-ai inteles in programare.

Uite cativa termeni de baza: private, public, object, class.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu inteleg, tu vrei programare sau vrei utilizare? spune-ne ce cauti ca sa stim cum te ajutam

 

numa bine

Pai sunt la nivel minim.Vreau doar sa invat Programare utilizarea este peste tot nu este dificil.Adica sa fac un program simplu apoi unul mai complex ;) :lol:

 

Din ceea ce ne-ai spus e cam greu sa ne dam seama la ce nivel de pregatire te afli in programare.

cel mai bine ar fi sa ne dai exemple de termeni pe care nu i-ai inteles in programare.

Uite cativa termeni de baza: private, public, object, class.

La nivel minim.Gen sa fac un program cu 2 butoane care arata un mesaj ;) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1) snip3r-xp, mai omule, programarea inseamna structuri de date, algoritmica, oop si asa mai departe. aia se face si se invata pe foaie!limbajul, framework-ul e altceva.

 

2) pana la butoane si mesaje si alte minuni ar trebui sa incepi cu bazele. invata ce inseamna programarea, ce e un sistem de operare si asa mai departe. si dupa aia ne apucam sa ne jucam cu butoane, mesaje, baze de date si asa mai departe.

 

3) gandeste-te bine daca sigur vrei asta. e foarte mult de munca si e foarte greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×