Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

E-mail anonim

Postări Recomandate

Vreau si eu sa trimit un E-mail anonim cuiva(fara adresa,fara IP ,nimic, nicio informatie de la expeditor).....

Are cineva vreo idee?!

Multumesc! :spiteful:

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

era ceva cu telnet la un server de mail si aveai o lista de comenzi pt. asa ceva. Sau exista si unele programele, unele merg, altele nu. Mai e si varianta cu scriptul php si tot asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

informatiile despre server trebuie sa existe :tease: pentru ca primitorul sa poata raspunde :crazy:

 

e ca si cum ai primi o scrisoare fara sa aiba trecut expeditorul pe ea. nu are cum sa ajunga, o refuza posta.

 

daca vrei sa trimiti e-mail fara informatiile tale, doar cauta pe google "anonymous email".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
informatiile despre server trebuie sa existe :tease: pentru ca primitorul sa poata raspunde :crazy:

 

e ca si cum ai primi o scrisoare fara sa aiba trecut expeditorul pe ea. nu are cum sa ajunga, o refuza posta.

 

daca vrei sa trimiti e-mail fara informatiile tale, doar cauta pe google "anonymous email".

E absolut normal ce ai zis! Eu m-am referit la adresa si IP-ul meu...sa nu apara.......desi am zis-o intr-un fel mai ciudat!

Multumesc!

(problema e ca apare un banner in e-mail)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu ip-ul e ceva mai greu. cam orice virus se foloseste de comanda telnet pt. a trimite spamuri, de aceea unele porturi pot fi blocate la unii provideri de net. Si da, poti trimite ca venind mai de oriunde mail-ul, de exemplu poti trimite un mail care sa para ca vine de pe site-ul guvernul, de exemplu, poti trimite un mail de la tariceanu@guvern.ro, etc. In detalii, parca nu as intra, nush daca am voie :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu ip-ul e ceva mai greu. cam orice virus se foloseste de comanda telnet pt. a trimite spamuri, de aceea unele porturi pot fi blocate la unii provideri de net. Si da, poti trimite ca venind mai de oriunde mail-ul, de exemplu poti trimite un mail care sa para ca vine de pe site-ul guvernul, de exemplu, poti trimite un mail de la tariceanu@guvern.ro, etc. In detalii, parca nu as intra, nush daca am voie :tease:

Da,ai voie dar mai bine trimite un PM "intrat in detaliu"!(daca vrei)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×