Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu ma simt singur atunci cand sunt singur la propriu, si cred ca si voi simtiti la fel. Ma simt singur atunci cand sunt intr-un grup si nu reusesc sa ma inteleg cu nimeni. Asa vad eu singuratea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singuratatea nu-i totuna cu a fi singur nu? Sa te simti singur nu-i totuna cu a exista singur intr-un spatiu?

De cele mai multe ori ai nevoie de ea, de singuratate, si astfel gandurile ti le poti aseza, cu conditia sa nu devina o placere pentru tine...... Dar daca amintirile tale sunt infinit mai frumoase decat vorbele pe care trebuie sa le spui doar asa, ca sa fi "in randul lumii", atunci singuratatea devine voluptoasa, ea ramanand singura placere a ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, sunt momente in care ador sa fiu singura, sa nu ma deranjeze nimeni, fie k ma uit la televizor, ascult muzica sau ma gandesc....sta in firea omului sa isi doreasca anumite momente doar cu el insusi... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca fiecare isi doreste momente de singuratate cand se regaseste.eu am nevoie de momente de singuratate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singuratatea este o stare a celui care traieste sau se simte singur. De singurate in sensul de a ramane singuri intr-un loc, de a petrece cateva ore cu noi insine, avem cu totii nevoie si este chiar placut. A te simti singur insa, este destul de trist....si pentru ca suntem la "coltul trist", cea mai trista singurate este ceea ce se numeste " singuratea in doi"......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intotdeauna am considerat ca singuratatea in doi e cea mai grea de suportat...

 

dar singuratea asta se poate ... 'rezolva'

 

din punctul meu de vedere cel mai trist e sa nu te simti iubit de nimeni...sa te simti doar ca un martor/figurant in scena vietii celorlalti... :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu nu imi place sa fiu singur!!Dar acasa stau mai mult singur!!!Noroc cu prietenii care vin la mine des!! :unsure: :rock:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singuratatea pentru multi oameni este privita ca pe ceva rau , ingrozitor , urat, boala, durere!! Solitudinea si singuratatea nu sunt una si aceleasi lucruri , chiar dak in dex sunt baga-te in aceeasi oala !!

Intotdeauna oamenii cauta sa faca cate ceva si asta de ce pentru ca sa fuga de singuratate!! Un copil dak il lasi singur si nu are ceva de facut isi va suge degetele nu? Multi oameni fug de singuratate , ajung chiar deplasati joaca table cu ei insisi , imaginadu.si pe cineva alaturi :D , asculta radio , se iuta la televizor, fug de starea aceasta !! Cina v-a spus voua ca sa fii singur este ceva inspaimantator? Doar asa iti gasesti adevaratul echilibru sufletesc :)

Multi oameni construiesc o relatie din cauza fricii de singuratate !!Aceasta nu poate aduce fericirea , insasi radacina ei este otravita! Cu alte cuvinte doar te folosesti de cineva pentru a nu ramane singur! Nu poti iubi pe cineva de care te folosesti!!! De aceea multe relatii dintre persoane se strica cu timpul ...( asta e doar o cauza)

Priveste cu speranta si inlocuieste singuratatea cu solitudinea , acestfel te vei putea cunoaste mai mult pe tine si vei cunoaste si echilibrul vietii :yes: si iubirea fata de tine ! Iubindu-te pe tine pozi iubi pe ceilalti :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×