Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De multe ori am simtit k singuratatea e cel mai sublim sentiment....si imi doresc de multe ori sa raman singura,sa nu ma stie nimeni,sa uit ca exist,sa fie tacere....sa nu se auda nimik,nici macar zgomotul unei clipe,nici ticaitul ceasului din perete....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca,noi "bipezii", ne deosebim de celelalte vietuitoare tocmai pentru ca putam comunica,folosindu-ne gandirea si limbajul .Ar fi "atat de" pacat sa nu profitam de acst atu si sa ne invelim in asternutul singuratatii .....NU credeti? :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul este ca,noi "bipezii", ne deosebim de celelalte vietuitoare tocmai pentru ca putam comunica,folosindu-ne gandirea si limbajul .Ar fi "atat de" pacat sa nu profitam de acst atu si sa ne invelim in asternutul singuratatii .....NU credeti? :dwarf:

nu,uneori e nevoie de o clipa de singuratate,face parte din rolul nostru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul este ca,noi "bipezii", ne deosebim de celelalte vietuitoare tocmai pentru ca putam comunica,folosindu-ne gandirea si limbajul .Ar fi "atat de" pacat sa nu profitam de acst atu si sa ne invelim in asternutul singuratatii .....NU credeti? :dwarf:

 

am mai spus..singuratatea te purifica,te aduce de multe ori in pragul unei noi cunostinte cu tine.cred ar fi pacat sa traiesti intr-o lume plina, sleit de puteri din pricina golului ce-l porti inauntrul tau..

ne privim atat de des in ochi si cu toate astea zarim atat de rar tragedia ce doarme in fiecare..suntem orbi dar inca recunoastem rosul sangelui,galbenul soarelui sau albastrul marii..iar asta numai cand suntem singuri..caci intr-o lume a cainilor ni s-a spus ca trebuie sa latram nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am momente cind nu vreau pe nimeni in preajma.

Insa ce e mult strica si dupa aceea exista riscul sa cad intr-o alta extrema.

Eu zic ca o mica izolare este binevenita din cind in cind.

Dupa ce iesi de acolo vezi totul in jur cu alti ochi.

Noroc ca nevasta-mea ma intelege si cind ma prinde in astfel de momente ma lasa sa visez in patratica mea pina imi trece. :dwarf:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am mai spus..singuratatea te purifica,te aduce de multe ori in pragul unei noi cunostinte cu tine.cred ar fi pacat sa traiesti intr-o lume plina, sleit de puteri din pricina golului ce-l porti inauntrul tau..

ne privim atat de des in ochi si cu toate astea zarim atat de rar tragedia ce doarme in fiecare..suntem orbi dar inca recunoastem rosul sangelui,galbenul soarelui sau albastrul marii..iar asta numai cand suntem singuri..caci intr-o lume  a cainilor ni s-a spus ca trebuie sa latram nu?

 

 

se zice "cainele ce latra nu musca"

deci tacem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singuratatea nu este o solutie pentru nimic.....consider ca este mult mai usor sa treci peste diverse necazuri sau stari mai "nasoale" cu ajutorul cuiva drag..dar aici depinde si de personalitatea omului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi petrec foarte mult timp singur poate exagerat de mult, dar mai am si iesiri, sunt o fire vulcanicaatunci cand e cazul. Vezi ma descriu pe mine insumi, asta inseamna ca acest lucru este o problema si pentru mine. Cauza singuratatii mele e anturajul in care traiesc, nu prea exista dragoste si respect intre noi. Conteaza mult si persoana cu, care iti petreci timpul, si binenteles locul din care provii pentru ca exista multe lichele in jurul nostru care ne complica existenta. Si eu de fiecare data le spun "Im dangerous", sunt o persoana foarte orgolioasa, un orgoliu atat de mare poate crea multe pericole. "God bleas the dead"

 

 

post-10232-1129210313_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Si eu de fiecare data le spun "Im dangerous", sunt o persoana foarte orgolioasa, un orgoliu atat de mare poate crea multe pericole. "God bleas the dead"

post-10232-1129210313_thumb.jpg

Inseamna k iti face placere sa traiesti in pericol...cred k oricare dintre noi are curiozitatea,macar o data in viata,de a incerca ceva periculos...si cand le spui :"i`m dangerous" ei ce replica iti dau?

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

d mik pot spune k am fost obisnuita cu singuratatea avand in vdr k am fost singura la parinti..dak va referiti si la aspectu asta. am momente cnd tot c imi doresc e sa fiu singura..ma deskrc cum numa yo jtiu..ascultand o mel d suflet..dpind..mai scriu c am p suflet in agendutza mea fermekta :P. zic yo k toti isi doresc in viata sa aiba un moment d singuratate..crd k poti sa analizezi o problema, cv kre t apasa mai bin atunci cnd ejti singur. dupa cum au mai spus si altii..dpind f mult d personalitatea fiekruia si d felul d a-si petrece timpul...unii considera k simplul fapt d a sta si a medita..pur si simplu d a sta e o pierdere d timp..timp in kre ar putea face cv constructiv..cat pt altii asta e un mod d a-si limpezi gandurile..adopt destul d des aceasta modalitate :sorry: km atat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×