Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Singuratatea pentru multi oameni este privita ca pe ceva rau , ingrozitor , urat, boala, durere!! Solitudinea si singuratatea nu sunt una si aceleasi lucruri , chiar dak in dex sunt baga-te in aceeasi oala !!

Intotdeauna oamenii cauta sa faca cate ceva si asta de ce pentru ca sa fuga de singuratate!! Un copil dak il lasi singur si nu are ceva de facut isi va suge degetele nu? Multi oameni fug de singuratate , ajung chiar deplasati joaca table cu ei insisi , imaginadu.si pe cineva alaturi :sorry: , asculta radio , se iuta la televizor, fug de starea aceasta !! Cina v-a spus voua ca sa fii singur este ceva inspaimantator? Doar asa iti gasesti adevaratul echilibru sufletesc :tease:

 

Singuratatea este ceea ce simte fiecare, nu ce scrie in dex.

 

Cu ultima parte ai dreptate. Cea cu relatiile construite in pripa de teama sa nu ramai singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uau! cred ca mesajul scris de Joanna e unul dintre cele mai adevarate pe care-am avut ocazia sa le citesc aici pe forum. Chiar ma preocupa subiectul singuratatii zilele-astea, pentru ca s-a-ntamplat ca dupa o perioada mai "alerta" sa raman deodata fara ceva de facut in exterior. Si tocmai in asemenea momente se trezeste deodata simtamantul de solitudine in interior. Da, cred ca e bine sa mai fii si singur din cand in cand...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic ca e mai bine sa fii singur cateodata!!dar.este cand singuratatea te copleseste!!iar..asta tine de fiecare in parte,daca tu alegi sa fii singur,bineinteles ca nimeni..nu te poate face sa te razgandesti,adica..tot ceea ce trebuie sa faci este sa i'ti dai seama..ca oricat de singur crezi ca esti..va fii tot timpul cineva care este langa tine,chiar..daca poate nu vezi!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place enorm de mult sa fiu singura.Sau poate asa imi place sa cred.

Cateodata simt ca ma sufoca prezenta oamenilor si vreau s anu mai vad pe nimeni,sa stau singura si s afac ce vreau.Daca imi vine sa plang sa plang,fara sa fie cineva langa mine si sa-mi spuna sa nu mai fiu trista si sa-mi spuna sa ma gandesc la ''lucruri frumoase''.Urasc cand se intampla asta.

Nu stiu daca chiar vreau asta,dar oricum mereu ajung sa fiu singura orice as face. :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt si eu curioasa dak este cineva pe acest forum caruia sa ii placa sa fie singur.

Eu unele dintre cele mai placute momente le petrec cind sunt singura. Acest lucru il simt ink din copilarie . Ador sa fiu singura cu gindurile mele, fara ca cineva sa ma deranjeze cu o cartea buna alaturi, cu muzica la fel.:ill:"

Exista cineva pe aici care a simtit macar o data ca iubeste singuratatea? :">

oare culmea singuratatii este sati doresti fii pe o insula pustie?la cate se intapla azi in jurul nostru si cat de greu este sa traiesti in societate demn,pastrand valorile morale,am ajuns la concluzia ca izolarea este cel mai bun remediu pt a te pastra neintinat oarecum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar singuratea asta se poate ... 'rezolva'

 

din punctul meu de vedere cel mai trist e sa nu te simti iubit de nimeni...sa te simti doar ca un martor/figurant in scena vietii celorlalti... :biggrin:

 

subscriu! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori sunt bucuroasa cand sunt singura. Ma simt bine, nu ma deranjeaza nimeni, fac doar ce am chef. Dar uneori, cand se prelungeste prea mult, poate deveni apasatoare. Nu stiu daca imi place sa fiu singura. Poate doar uneori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De multe ori sunt bucuroasa cand sunt singura. Ma simt bine, nu ma deranjeaza nimeni, fac doar ce am chef. Dar uneori, cand se prelungeste prea mult, poate deveni apasatoare. Nu stiu daca imi place sa fiu singura. Poate doar uneori.

Si eu simt asta cateodata.

Dar ma intrebam acum ,oare societatea de azi nu ne face oare sa ne simtim singuri?Multi dintre noi alergam dupa bani,frica de a nu ne fura altii caciula?uitam sa mai fim fericiti,asta nu e tot un soi de izolare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu simt asta cateodata.

Dar ma intrebam acum ,oare societatea de azi nu ne face oare sa ne simtim singuri?Multi dintre noi alergam dupa bani,frica de a nu ne fura altii caciula?uitam sa mai fim fericiti,asta nu e tot un soi de izolare?

Despre fericire, daca vrei, iti raspund pe alt topic. Aici e coltul trist. Iar eu nu sunt nefericita. Sunt doar nemultumita de mine (pentru moment). Si putin singura. Atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre fericire, daca vrei, iti raspund pe alt topic. Aici e coltul trist. Iar eu nu sunt nefericita. Sunt doar nemultumita de mine (pentru moment). Si putin singura. Atat.

Ai dreptate,mai bine vorbim despre fericire,ca nici eu nu sunt suparare,dar cu noile modificari sper sa mai gasesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×