Sari la conținut
Forum Roportal
Moftangiu

Romanii o populatie si Romania tara lui Papura Voda ?

Postări Recomandate

Cauza motivationala, de suprafata, e pe undeva pe la topicul cu materialismul si femeile

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=awYpHRA3OyQ

 

Cauzele reale, interne, sunt in familie (cuibul de joaca al satanei), care produce copii de curva educati pentru imperecherea cu al mai bogat si opincari elitisti cu mucii pe freza ori batuti de soare in cap.

 

Solutia? Emigrare. Sau criogenie, asa, cam vreo 50 de ani. Si daca nici atunci nu e mai bine, emigrare.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu in ce tara ai emigrat? Intreb de curiozitate.

 

Acum mă pregătesc de emigrare. Mult nu mai am. Criogenia nu e pusă la punct aşa că aştept degeaba congelarea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cauza motivationala, de suprafata, e pe undeva pe la topicul cu materialismul si femeile

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=awYpHRA3OyQ

 

Cauzele reale, interne, sunt in familie (cuibul de joaca al satanei), care produce copii de curva educati pentru imperecherea cu al mai bogat si opincari elitisti cu mucii pe freza ori batuti de soare in cap.

 

Solutia? Emigrare. Sau criogenie, asa, cam vrei 50 de ani. Si daca nici atunci nu e mai bine, emigrare.

draguuuutze de tot

 

dar ce te faci daca si in emigrare constati ca supa tot cu apa se fierbe?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
draguuuutze de tot

 

dar ce te faci daca si in emigrare constati ca supa tot cu apa se fierbe?!?

 

Tot cu apă dar e mai consistentă supa aia. Nu fac nici o aluzie la m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Macar iti conduci destinul si viitorul dupa puterile tale, nu dupa ce decide romanul votant.

 

Mai am o speranta in afara de emigrare si criogenie. Emigrarea olandezilor in Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu in ce tara ai emigrat? Intreb de curiozitate.
emigrarea???? :roll: adica ce...schimbi tara,patria muma ca chilotii?? ;) in loc so repari o arunci si ei alta???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
emigrarea???? :rot: adica ce...schimbi tara,patria muma ca chilotii?? :crazy: in loc so repari o arunci si ei alta???

De globalizare ai auzit? :flirt: Ma mut unde am chef ca nu mai suntem in comunism sa ma tina cu forta in intuneric. Sa plece cine vrea, cine vrea sa ramana - sa ramana si cu asta basta. Simplu.

Editat de sister M

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cineva spunea ca romanii nu mai suntem un popor, am ajuns o populatie, sugerand ca un popor are: valori pe care le apara, o identitate, o unitate, si o tara pe care o sa o iubesti si sa o respecti, pe cand in Romania valorile nationale sunt terfelite si inlocuite cu nonvalori din import, identitate nationala este negata, conducerea nu are autoritate, tara este parasita cu lehamite si despre romani si Romania se vorbeste cu dispret.

Romania nu este guvernata, fiecare face ce vrea, ca in tara lui Papura Voda.

Multi afirma ca le este rusine ca sunt romani, ca ascund acest lucru in occident pentru a nu fi tratati cu dispret.

 

Ce credeti ca a contribuit la situatia asta si ce masuri ar trebui luate pentru a reface increderea si respectul pentru romani si pentru Romania?

Care sunt valorile care ar trebui promovate?

Pai ia zi tu una asa la repezeala .

O valoare-calitate a poporului roman, si cum se concretizeaza ea in ceva palpabil.

-produsul acestei valori daca vrei.

Atentie, Delta Dunarii am mostenit-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×