Sari la conținut
Forum Roportal
baianjena

Admitere la facultatea de arte

Postări Recomandate

buna!!..as vrea si eu sa stiu daca am faqt un liceu normal si vreau sa fac cursurile de la universitatea populara dalles pt grafik..si cele de s fac inainte de admitere la facultate..sunt d ajuns k sa fiu admisa?..talent la desenat am :doh: dar qm nu l pot sti p toate d una singura...poate ma ajutati si p mine q un sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

?? am citit de 3 ori mesajul tau si n-am inteles ce vrei...dovada a scrisului codificat si prescurtat. Te sfatuiesc sa scrii citet daca vrei sa ti se raspunda

 

Daca e vorba de admitere cel mai bine e sa intrebi la secretariatul facultatii respective. pe site ai intrat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vroiam sa stiu ce cursuri as putea sa fac ca sa pot intra la universitatea de arte, grafica...si ceream niste pareri...nu cred ca imi spun asta la secretariatul facultatii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ai terminat acum liceul nu prea mai sanse sa intri la o asa facultate

 

ca sa poti intra acolo iti trebuie multa experienta in domeniul artei....nu ca iti cer ei asta ci pentru ca vei concura cu cei ce au terminat scoli de arta iar ei ii selecteaza pe cei mai buni

 

eu am vorbit cu o profesoara de arhitectura (terminasem clasa a 11-a cand m-am gandit la o facultate de arhitectura) si mi-a zis ca e prea tarziu pentru mine caci ar insemna sa recuperez 3 ani de liceu de arta si sa-l mai fac si pe cel de-al patrulea

 

 

zici ca sunt niste cursuri pregatitoare (nu?) pai atunci chiar ar trebui sa intrebi la secretariatul facultatii si sa-i intrebi ce se da la admitere...eventual cum a fost in anii trecuti si cum s-a corectat

 

parerea mea

 

bafta :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aham...multumesc ca ai raspuns..pai si eu am terminat tot clasa a11a acum..incep a12a..si ma gandeam ca poate am sanse sa recuperez totusi...eu zic ca niciodata nu e prea tarziu daca iti doresti ceva cu adevarat...plus ca arhitectura e ceva mai grea, cred eu, decat ce vreau sa fac...o sa incerc la mai multe facultati ca sa am o alta alternativa..merci oricum :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aham...multumesc ca ai raspuns..pai si eu am terminat tot clasa a11a acum..incep a12a..si ma gandeam ca poate am sanse sa recuperez totusi...eu zic ca niciodata nu e prea tarziu daca iti doresti ceva cu adevarat...plus ca arhitectura e ceva mai grea, cred eu, decat ce vreau sa fac...o sa incerc la mai multe facultati ca sa am o alta alternativa..merci oricum :lol2:

 

ai sanse sa recuperezi, asta inseamna sa faci meditatii saptamanale cu profii de la arhitectura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aham...multumesc ca ai raspuns..pai si eu am terminat tot clasa a11a acum..incep a12a..si ma gandeam ca poate am sanse sa recuperez totusi...eu zic ca niciodata nu e prea tarziu daca iti doresti ceva cu adevarat...plus ca arhitectura e ceva mai grea, cred eu, decat ce vreau sa fac...o sa incerc la mai multe facultati ca sa am o alta alternativa..merci oricum :lol2:

 

asa sa faci

 

nu conteaza ca termini un liceu cu alt profil

 

pot sa-ti dau un pont insa: sa te pregatesti de admitere cu profesori de la fac de arte :roll: ei te pot pregati astfel incat sa intri

si chiar daca n-ai intra din prima la arte, ai intra anul urmator.

 

depinde ce si cat de mult iti doresti

 

bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×