Sari la conținut
Forum Roportal
Crystal_C

Manechine "retusate"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iata un site care mi sa-a parut destul de interesant.

 

Clicca aici pentru portofoliu

 

  Clicca acolo unde scrie start, apoi, treceti cursorul peste fiecare poza pentru a vedea originalul... si felul in care au fost modificate unele imperfectiuni. :lol2:

[snapbacca]63875[/snapbacca]

acum sunt chiar mai putin evidente ca in perioada anilor 80-90 cind programele nu erau asa de performante, si nici tehnicile de tiparire ( in cazul revistelor) nu erau aceleasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca o dovada ca vedetele(manechine,actori,solisti etc)nu arata deloc asa cum le vedem la tv sau in reviste.

Intr`o revista era un articol("Defectele ascunse ale divelor")din care aflam ca Gwen Stefani are un aspect spalacit,Gwyneth Paltrow are cearcane imense,Cameron Diaz are un ten acneic etc.Oricum oameni sunt si ele ca noi si au o gramada de defecte.Nimeni nu e perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In orice caz isi fac bine treaba cei care retuseaza!

[snapbacca]63880[/snapbacca]

sunt unele exemplare care arata mai bien inainte de retusare... mai ales cele carora le bombeaza exagerat fundul.... :De adica, ma rog... :lol2:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt unele exemplare care arata mai bien inainte de retusare... mai ales cele carora le bombeaza exagerat fundul....  :De  adica, ma rog...  :nea:"

[snapbacca]63903[/snapbacca]

buna observatie am vazut si eu la majoritatea asta le-a facut,o fi vreun obsedat de funduri mari ala care a retusat pozele :lol2::lol2::lol2: (ca nu cred ca e o ea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna observatie am vazut si eu la majoritatea asta le-a facut,o fi vreun obsedat de funduri mari ala care a retusat pozele
Editat de marikul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×