Sari la conținut
Forum Roportal
Bebituca

T.G.

Postări Recomandate

e printre putinii care mai incearca sa tina la suprafata ceea ce romanul a facut in si pentru muzica.Bravo lui! tot respectul!mai putin pentru parerile politice...dar na,nimeni nu-i perfect :P

Editat de Dunedain

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu suport muzica popoarelor, in particular nu suport nici muzica poporului roman, prin extensie asta'nseamna ca nu'l suport nici pe tudor gheorghe. un alt motiv ar fi ca lirismul asta dulceago-profund pe care'l adopta ma lasa absolut rece. da' totusi iubirea nu va place, daca tot suntem la muzica pt/de suflet? :P da' socaciu, seicaru, hrusca si toata armata de cantereti "folk"? ca pt mine astia si t.gh. joaca in aceeasi liga, divizie, serie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place la nebunie Tudor Gheorghe. N-am reusit niciodata sa ajung la un concert dar i-am mai vazut spectacolele pe la TVR. Are omul asta o tinuta, o voce, un stil al lui propriu de conduce un spectacol si de a-l trece pe spectator de la o stare de spirit la alta cum n-am mai vazut. Canta una sau doua melodii mai triste si cand nu te astepti incepe o melodie din aia plina de viata de joaca scaunul sub tine. Omul e genial.Excelent actor, poet, cantaret si cine mai stie ce altceva. Si imi place foarte mult si cum recita. Am vazut ca ii place in mod special Marin Sorescu. Am ascultat cateva poezii de Sorescu recitate de el, m-am tavalit pe jos de ras. Ce sa spun: sunt un mare fan. Ma bucur sa vad ca mai sunt si altii. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Semnal M sunt geniali! Tudor Gheorghe recita din Sorescu pt ca erau si prieteni si ii cunoaste foarte bine poeziile.

 

Hannibal Lecter, scuze de intarziere, nu am mai intrat demult pe forum si acum am vazut mesajul tau. Ziceai ca o sa canti cu el in 'Vara simfonic'...adica? Faci parte din cor sau din orchestra? Unde ati cantat? Stii daca a aparut albumul 'Vara simfonic'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh dear...Cand am vazut T.G ma gandeam ca este un topic despre The Gathering(una din marile mele iubiri):yahoo: :o: :P si deja imi sarise putin inimioara si ma repezisem sa-i dau enter sa vad ce zice lumea de ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×