Sari la conținut
Forum Roportal
Bebituca

T.G.

Postări Recomandate

Eu sunt o fana impatimita si sper sa mai gasesc si pe aici cativa. Daca va place, haideti sa vorbim despre ce ne place si ce nu la el. La albumele lui. La concertele lui. Ati fost? De exemplu, ultimul cum vi sa-a parut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aveam intr`a 12`a o profa de muzica de`a dreptul obsedata de tudor gheorghe. la orice ora din zi, undeva, dintr-o sala de clasa se auzea tudor gheorghe :De am si cantat in ceva spectacol aia cu "mi`a fugir dorul de`acasa", mistaux de tot. primavara simfonica mi-e cea mai aproape de suflet, "salcamii" e sup[erba pe cand "dona clara" ma amuza fantastic de fiecare data cand o ascult. deci frumos zice si nenea asta :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact astea imi plac si mie...aia cu dorul se numeste "Dorul calator". Incearca sa faci rost de Petrecerea cu taraf 2 sau "Intre rasuri si trandafiri" ( e unul si acelasi album) pentru ca e o combinatie interesanta...si Toamna simfonic e superb, sunt cateva melodii gen "Toamna", "Jelui-m-as si n-am cui" si "Octombrie" de-a dreptul geniale. Astept sa-mi spui cum ti sa-au parut!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Genial omul. El si muzica pe care o canta fac corp comun. Din pacate nu am fost la nici un concert, dar muzica lui imi da un fior deosebit e patrunzatoare, iar vocea e unica te face pur si simplu sa traiesti versurile. Nu mi se pare a fi deloc folca asa cum tind unii sa creada.. nici nu o pot calaloga in vreo categorie. Pur si simplu e unica. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place :De de mult ori cand vreau sa ma linistesc il ascult..

printre preferatele mele . "salcamii" , "marie, marie" ," floricica, floare albastra", "valtul rozelor.." :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca am mai gasit persoane carora le place. Sincera sa fiu, eram putin sceptica...aveti posibilitatea sa mergeti la urmatorul concert? E 'vara simfonic', pe 15oct la sala palatului, iar cel mai ieftin bilet e 200k...pe acest site am ascultat prima melodie, care mi-a ramas vesnic in suflet: "Salcamii"

Editat de Bebituca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×