Sari la conținut
Forum Roportal
Buble

Intrebari legate de... actul sexual

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt curioasa si nu am reusit sa aflu despre "perioada fertila"....atunci cand nu e bn sa faci sex dak nu vrei ... surprize...cum functioneaza de fapt?...cum stiu dak sunt in acea perioada sau nu?

 

Am avut un contact sexual cu 7 zile dupa menstruatie si s-a intamplat sa se rupa prezervativul...e posibil sa fi ramas insarcinata? am luat pilula de a 2-a zi si nu am avut nici o reactie adversa...stau un pic cu inima stransa ... ce spuneti....

 

Vreau sfaturi...informatii...

 

Multumesc:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curioasa si nu am reusit sa aflu despre "perioada fertila"....atunci cand nu e bn sa faci sex dak nu vrei ... surprize...cum functioneaza de fapt?...cum stiu dak sunt in acea perioada sau nu?

 

Am avut un contact sexual cu 7 zile dupa menstruatie si s-a intamplat sa se rupa prezervativul...e posibil sa fi ramas insarcinata? am luat pilula de a 2-a zi si nu am avut nici o reactie adversa...stau un pic cu inima stransa ... ce spuneti....

 

Vreau sfaturi...informatii...

 

Multumesc:)

Mutat la ginecologie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curioasa si nu am reusit sa aflu despre "perioada fertila"....atunci cand nu e bn sa faci sex dak nu vrei ... surprize...cum functioneaza de fapt?...cum stiu dak sunt in acea perioada sau nu?

 

Am avut un contact sexual cu 7 zile dupa menstruatie si s-a intamplat sa se rupa prezervativul...e posibil sa fi ramas insarcinata? am luat pilula de a 2-a zi si nu am avut nici o reactie adversa...stau un pic cu inima stransa ... ce spuneti....

 

Vreau sfaturi...informatii...

 

Multumesc:)

 

Daca ai luat postinor stai linistita nu este nici o problema... numai ca s-ar putea sa ti se deregleze un pic menstruatia... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire nu mi-a dereglat nimic...mi-a venit menstruatia si la timp si normal...

Am auzit ca Postinor poti sa il iei numai la un interval de 6 luni...dak iei mai des, la 1-2 luni dupa ce ai luat prima data, care sunt consecintele?

Ms.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Consecintele sunt dereglari hormonale serioase - pe care, crede-ma pe cuvant ca nu ai vrea sa le experimentezi (nu am luat postinor la interval mai mic, insa am dereglari de la mama natura si sufar cumplit)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar dak am luat Postinor2?

 

daca e luat cum trebuie nu ar trebuii sa iti faci probleme mari...insa nu strica sa faci un test de sarcina dupa minin 8 zile ce ai luat pilulele

Din fericire nu mi-a dereglat nimic...mi-a venit menstruatia si la timp si normal...

Am auzit ca Postinor poti sa il iei numai la un interval de 6 luni...dak iei mai des, la 1-2 luni dupa ce ai luat prima data, care sunt consecintele?

Ms.

da e recomandat sail iei maxim de 2 ori pe an...deoarece provoaca reactii adverse...eu am luat o singura data si am fost data peste cap ....si in momentul in care este luat mai des din cate stiu eu nu isi face efectul.....adica daca ajun gi sa abuzezi de el fff es...si iti dai organismul peste cap...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×