Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cand aud de copii mi se zbarleste pielea,,

corpul uman este un asamblu, fizicul coordonat de psihic

si spun asta caci am fost mult si la neorologie unde practic am vazut cat poate conta moralul in rezistenta si lupta cu boala

speranta face minuni. chiar si aici in istoric au fost oameni cu aceeasi boala (precizata de mine) care ulterior au avut multe bucurii (au si nascut, etc)

tratamentul e unul bun, insa moralul poate creste si printr o vizita la manastirea ghighiu de exemplu, la biserica mica si la izvor, orice tine de speranta conteaza. e doar un exemplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 hours ago, maverik30 said:

cand aud de copii mi se zbarleste pielea,,

corpul uman este un asamblu, fizicul coordonat de psihic

si spun asta caci am fost mult si la neorologie unde practic am vazut cat poate conta moralul in rezistenta si lupta cu boala

speranta face minuni. chiar si aici in istoric au fost oameni cu aceeasi boala (precizata de mine) care ulterior au avut multe bucurii (au si nascut, etc)

tratamentul e unul bun, insa moralul poate creste si printr o vizita la manastirea ghighiu de exemplu, la biserica mica si la izvor, orice tine de speranta conteaza. e doar un exemplu.

Mulțumim mult pt răspuns!

Am început și AIP, copilul este conștient de boala.

Partea buna este ca dr i-a dat voie sa facă sport și asta îl ajuta dpdv psihic.

biserica mică și izvorul de la Ghighiu?

Icoana este acum intr-o încăpere micuța, noi mergem des ... dar de izvor nu stiuștiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acolo da, in biserica micuta, se va bucura de gradina zoo, cautati izvorul, au loc de joaca, merita. ridicatii moralul, si copiii au visuri.

a nu se intelege ca sunt bisericos, de ani de zile nu am intrat intr o biserica, insa nu inseamna ca sunt ateu sau ca boala se vindeca cu credinta,.  l am avut profesor la neoro la bagdasar pe Razvan, opera zilnic pe creier el, si faceam studiu, cei ce aflau de ex de tumoare de grad 4  (glioblastom), nu va mai spun, lasa, crediti ma si atat, orice ridica phihicul face minuni, am vazut cu ochii mei practic in spitalul 9 din buc asta, practic.

capul sus. incheiem paranteza, a nu se face referire la aceasta postare, rog. 

Editat de maverik30

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu uitati, traditia e sfanta la noi...15 iunie - 8 septembrie...topic inchis...

vacanta,,,

Editat de maverik30

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

30 noiembrie 2020 - 7 ianuarie 2021 topic inchis

traditia...

la 1 an de no comment...Gadea poate solicita clossed topic..si stergerea lui. doar el poate face asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 44 minute, maverik30 a spus:

Ma bucur ca sunteti bine, fara probleme de ficat.

La analizele de sange de 2 ori pe an obligatorii de Asigurarea Medicala, sint mereu cautata si la acest capitol ca sora mea a avut si HEP-C contaminat de primul ei sot, care a si murit la 40 de ani.    Postesc destul, nu mananc porc sau alte grasimi, gatesc totul ce mananc din ingrediente proaspete, nimic din restaurante, ajuta la mentinerea sanatatii.    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×