Sari la conținut
Forum Roportal
Ishido

Cand iubirea nu-i de-ajuns

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

unii stau din comoditate . las ca proasta aia ma iubeste :roll:

 

oricat de proasta ai fi si oricat de mult il iubesti tot iti pui niste semne de intrebare..nu cred ca a fost de la inceput asa...parerea mea! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oricat de proasta ai fi si oricat de mult il iubesti tot iti pui niste semne de intrebare..nu cred ca a fost de la inceput asa...parerea mea! :jester:

 

just la inceput totul e roz apoi negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cori cred ca de fapt il vrea pe ala insurat, altfel nu ii facea un copil, cred ca a vrut sa ii forteze mana. Nu cred nici in ruptul capului ca nu stia ca a ramas, de fapt, cred ca a planuit sa ramana, si ala i-o fi dat papucii. Si de aceea s-a intors atat de "iubitoare" la tine. Si chiar daca nu ar fi asa cum banuiesc eu, tot nu merita. Pentru ca dintr-un ajutor pe care incerci sa il dai dintr-i simpla prietenie si nimic mai mult, va incerca mereu sa te atraga in relatia care a fost inainte intre voi.

 

si totusi, nu si-a dat seama. Constransa? eram impreuna, nu o tineam cu forta, a nu o lasa sa greseasca inseamna sa fii acolo sa-i dai un sfat atunci cand vezi ca urmeaza sa ia o decizie gresita.
Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare fac bine?

 

 

In primul rand ar fi interesant de aflat ce varsta aveti, desi tinand cont de vechimea postului si de faptul ca de-atunci nu ai mai dat pe-aici nu cred sa primesc vreun raspuns. Ce posibilitati materiale aveti, ce educatie, cat de tare iti doresti sa fii cu ea, ce puteti sa realizati impreuna. Un copil e o binecuvantare si daca poti trece peste faptul ca are un copil cu alta persoana, si poti iubi acel copil, poate ar fi bine sa incluzi in vocabularul tau cuvantul iertare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru prima oara in viata nu stiu ce am de facut.

 

Oare fac bine?

hmmm nu stiu...nu pot raspunde in locul tau..poate nici nu vei mai trece vreodata pe forumu asta sa vezi raspunsul...

dar ceva nu ma lasa sa nu raspund aici..sa imi dau cu parerea despre ceva...

sa spunem o poveste...se aseamana cu a ta

 

am cunoscut pe cineva...a picat in viata mea ca un fulger nu ma asteptam sa apar...insa m-am indragostit.....poate el nu a realizat asta...

am stat cateva zile impreuna ma simteam extraordinar de bine cu el...ma simteam fericita..pentru prima data de mult timp...mai aveam putin si spuneam TE IUBESC.....

el a avut o relatie de aproape 5 aani cu cineva....s-au despartit...ea a inceput sa umble cu altcineva....el tot astepta si astepta...dar degeaba...ea a plecat la munca in strainatate... el a reusit sa o contacteze intr-un final.... i-a trimis bani sa vina acas...au stat impreuna din nou o saptamana..la mare..o saptamana de vis pentru el...insa ea afla ca e insarcinata in 4 luni jumate....el nu suporta o astfel de tradare/...sau asa vede atunci...si se despart.....el intra intr-o mica depresie..intre timp ne cunoastem noi...eu aflu povestea lui////el pe a mea....si eu ma indragostesc...el se foloseste de mine ..poate pentru a o uita pe fosta lui..nici nu stiu..insa stiu ca ma lasat cu un gust amar..in viata..ce sfat....nu da vrabia de pe mana pentru cioara de pe gard.... daca ai inteles bine daca nu asta..e

 

In primul rand ar fi interesant de aflat ce varsta aveti, desi tinand cont de vechimea postului si de faptul ca de-atunci nu ai mai dat pe-aici nu cred sa primesc vreun raspuns. Ce posibilitati materiale aveti, ce educatie, cat de tare iti doresti sa fii cu ea, ce puteti sa realizati impreuna. Un copil e o binecuvantare si daca poti trece peste faptul ca are un copil cu alta persoana, si poti iubi acel copil, poate ar fi bine sa incluzi in vocabularul tau cuvantul iertare.

nu cred ca esti aici in posibilitatea de a da sfaturi...cunostii o astfel de situatie mai bine ca mine....si stii bine cum ai procedat..vrei sa faci un lucru bun..rezolva-ti problemele tale...si gandeste-te la asemanarea dintre povesti poate iti va da de gandit...gandeste-te ca si alti au suferit pe langa tine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte trist. Te-ai consumat destul, iar eu cred ca numai merita. Stiu ca e usor sa zici din perspectiva altcuiva neimplicat, dar trebuie sa vezi lucrurile cat mai clar.

 

Mult Noroc Iti Doresc si Forta Necesara pt. a trece peste toate acestea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×