Sari la conținut
Forum Roportal
Ishido

Cand iubirea nu-i de-ajuns

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Raspunsul tau,trebuia sa fie ca a fost liber tot timpul.

Sigur,chiar reactia ta,arata foarte bine ca esti geloasa.Asa ca il cred ca il sufocai,si il faceai sa se simta la inchisoare.Faptul ca erai ,,prea dependenta de el''(cum o spui chiar tu),este inca o confirmare.Te-ai agatat de el,si da,chiar l-ai sufocat.

Imagineaza-ti asta: mancarea ta preferata,e ciorba de fasole...asta pana in momentul cand decizi ca e singurul lucru pe care il vei manca de acum incolo...dupa un timp oarecare,pana si numele ,,ciorba de fasole'',o sa te faca sa-ti fie greata...si nu e nimic in neregula cu ciorba de fasole,ci cu atitudinea ta!

Acum vrei sa te razbuni... ,,iubirea" fata de el,a fost transformata in ura...vrei sa-i sabotezi relatiile viitoare,si pretinzi ca faci asta de dragul ,,victimelor'' lui...dar te minti pe tine insati...esti doar foarte geloasa,posesiva,si te agati de un om care nu mai suporta asa ceva.

Ce e mai trist,e ca nu ai invatat nimic din ceea ce ti s-a intamplat...

Ai vrut sa sti ,,oare cu ce am gresit'' -ei bine,ti-am spus cu ce...esti sigura ca vroiai sa aflii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"cat timp a fost cu mine nu am lasat-o sa greseasca, iar la despartire a inceput sa descarce toate frustrarile acumulate in relatia cu mine."

...din ce spui tu in relatia voastra tu ai ingradit-o pe ea si dupa ce v-ati despartit s-a simtit libera si a dat cu stangu-n dreptu.e cam greu sa nu realizeze ca e insarcinata majoritatea mamicilor pe care le stiu si-au simtit bebelusul de la 3 luni,dar cine stie poate a avut ciclu peste sarcina dar asta se intampla doar pana la 3 luni..sau eu!?nu si-a dat seama sau poate nu a vrut sa-si dea seama :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca exagerez, ca este o pedeapsa mult prea dura? Credeti ca ar trebui sa ma resemnez si sa uit toate astea sau sa merg mai departe si sa expun in public fapta lui? Poate ca experienta ar putea sa ii ajute pe altii sa nu renunte la vigilenta si sa nu-si piarda in toatalitate capul atunci cand sunt prinsi in mrejele dragostei. Poate ca daca as avea ocazia sa-l infrunt in vazul tuturor as putea sa ma debarasez de amintirile dureroase si sa privesc inainte. As dori sa aflu parerea celor care au avut parte de experiente similare...

Cu siguranta ca exagerezi. Si esti si obsedata. Renunta la ce iti propui fiindca singura care va fi penibila vei fi tu.

Chiar iti inchipui ca te va lua cineva in serios, daca vei face ce gandesti tu ?

Nu vezi ca il tratezi ca pe un obiect ?

Uita-l, indragosteste-te de altul si vei vedea ca asta este cea mai buna razbunare. Si mai apoi bucura-te ca s-a intamplat acum. Imagineaza-ti ce s-ar fi intamplat daca te-ai fi casatorit si trecea un an de atunci .

Sa te trezesti brusc si sa iti spuna ca vrea sa fie liber.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, pentru amandoi, dragoste cu sila nu se poate oricat ai incerca!

 

Si daca cel iubit te-a parasit, nu te razbuni incercand sa intorci raul (din respect pt tine in primul rand), te razbuni vazandu-ti de viata ta si fiind fericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

e usor sa spui ca simti nevoia sa te razbuni,dar daca il iubesti nu o poti face asta!si eu am fost insetata de razbunare pana in momentul in care mi-am dat seama ca nu ii pot face nici un rau,sau mai bine zis nu vreau sa ii fac rau!chestia cu razbunarea e mai mult o terapie,dar nu e de viitor...eu gandeam la fel(ce-i drept la mine a fost mai putin timp),dar chiar si asa am ajuns sa ma intalnesc cu el si sa ne purtam ca doi "prieteni"...si uite asa s-a dus draq tot planu meu cu razbunarea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se merita sa le dam importanta barbatilor :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In 5 ani de zile nu ti-ai dat seama ca nu te iubeste! :jester:

 

la cat de schimbatori sunteti nici nu ma mir...de a stat 5 ani cu ea nu e chiar din indiferenta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la cat de schimbatori sunteti nici nu ma mir...de a stat 5 ani cu ea nu e chiar din indiferenta!

 

unii stau din comoditate . las ca proasta aia ma iubeste :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×