Sari la conținut
Forum Roportal
parisatb

Credit nevoi personale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa fac un credit pentru nevoi personale in valoare de 8000 euro si nu stiu la care banca este cel mai avantajos.

As vrea sa-l fac pe o perioada de maxim 5 ani in euro si fara garantie(ipoteca).

Va rog sa-mi recomandati o banca la care credeti ca este cel mai recomandat sa fac acest credit.

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creditele de consum sunt fara garantii ipotecare, dar trebuie sa faci dovada ca ai venituri stabile si suficient de mari pentru a acoperii rata.

Banca o alegi dupa dobanda anuala efectiva (DAE) (care include si comisioanele), cea mai mica.

http://www.eafacere.ro/art_item.asp?artCat...&artID=3733

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa fac un credit pentru nevoi personale in valoare de 8000 euro si nu stiu la care banca este cel mai avantajos.

As vrea sa-l fac pe o perioada de maxim 5 ani in euro si fara garantie(ipoteca).

Va rog sa-mi recomandati o banca la care credeti ca este cel mai recomandat sa fac acest credit.

multumesc

 

Piraeus, Alpha si Credit Europe sunt bancile care au o dobanda destul de buna pentru creditele de nevoi personale in euro. Piraeus e varianta pe care ti-o recomand insa pentru a putea face un credit de 8000 de euro pe 5 ani iti trebuie un venit de minm 2000 ron..BAFTA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa fac un credit pentru nevoi personale in valoare de 8000 euro si nu stiu la care banca este cel mai avantajos.

As vrea sa-l fac pe o perioada de maxim 5 ani in euro si fara garantie(ipoteca).

Va rog sa-mi recomandati o banca la care credeti ca este cel mai recomandat sa fac acest credit.

multumesc

 

 

 

LA UNICREDIT TIRIAC BANK AVETI DAE 15.4% LA UN CREDIT DE 8000EUR PE O PERIOADA DE 5 ANI.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LA UNICREDIT TIRIAC BANK AVETI DAE 15.4% LA UN CREDIT DE 8000EUR PE O PERIOADA DE 5 ANI.

acum, cand lumea de rand a inceput sa intrebe fara sa-si dea seama despre ce este vorba, --"care este DAE"?

veniti cu DAE redus si comisioane ascunse prin vorbe frumoase..

rusine...

alergati dupa clienti ca mustele dupa miros..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LA UNICREDIT TIRIAC BANK AVETI DAE 15.4% LA UN CREDIT DE 8000EUR PE O PERIOADA DE 5 ANI.

nu zau? DAE doar 15,4%? si de restul comisioanelor nu mai zici nimic? vorba lui newtask - RUSINE !

 

au ajuns bancile astea mai rau decat camatarii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la 8000 / 5 ani

revine o rata lunara de approx 180 euro/luna..

de ce nu veniti cu date mai complete

faceti si voi o simulare, poate sunt si oameni interesati..

veniti cu date evazive... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar asta este dae adevarata.singurele comisioane care se mai percep sunt cel de acordare(3%) si cel de retragere numerar(0.5%),dar acestea sunt comisioane care se percep in momentul ridicarii creditului,nu pe toata perioada de creditare.celelalte sunt incluse in dae de 15,47%am atasat si un grafic generat de aplicatia bancii(vezi'Administreaza atasamentele curente')

grafic_orientativ_de_rambursare_pentru_8000eur_pe_5ani.pdf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok suna bine dar:

1. Dobanda fixa pe cat timp? ca ma trezesc ca de la 180 Eur pe luna comision sa platesc 230 - 250 ca inflatia o crescut... deci.. i dont like it.. Si pls nu veni cu abureli de genu: Pai stii in nu sti cati jdemii de ani dobanda nu a fluctuat mai mult de 0,nushcat la suta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am zis ca dobanda este fixa.avem si produs cu dobanda fixa pe toata perioada daca asta va intereseaza.

dobanda s-a modificat pana acum o data la 6 luni,dar in nici un caz nu o sa sara de la 180 eur la 230-250!!!!!!! :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×