Sari la conținut
Forum Roportal
Marlboro

D90 HDMI

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru puristii stilului (adica aia de nu fac dom'ne, ei, compromisuri, cam ca ravl, asa) a filma cu un dslr este ca si cum ai m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru puristii stilului (adica aia de nu fac dom'ne, ei, compromisuri, cam ca ravl, asa) a filma cu un dslr este ca si cum ai m
Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si e clar ca viitorul va impreuna aparatul de filmat cu cel de fotografiat - inca nu e clar care inghite pe cine .... dar e inevitabil ca vor fi UNUL

 

interesanta teorie, dar eu nu cred asta.

 

poate pentru publicul larg si ne-educat, ametit dupa picseli, reclame si sex, sa se "inventeze" genul de aparate care si filmeaza, si pozeaza, si au si o pozite cu "vibra", si chiar un comutator cu optiunea : vreau sa pozez fotografii, sau vreau sa pozez ca dune (optiune speciala pentru ravl)

 

Dar nu cred ca hassellblad sau leica se vor prostituta vreodata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nikon ne prezinta aparatul foto digital D90, primul DSRL de pe piata, cu functie de filmare in format HD.

Nikon D90 vine in intampinarea fotografilor amatori si profesionisti cu dotari extrem de utile precum si multiple imbunatatiri fata de versiunile anterioare. Cateva dintre caracteristicile esentiale ale noului Nikon D90 ar fi senzorul tip CMOS DX de 12,3 MPx a carui sensibilitate poate fi ajustata in intervalul 200 - 3.200 ISO (extensibila la 100 si la 6.400), focalizarea asigurata de un senzor Multi-CAM 1000 cu 11 senzori, precum si ecranul . LCD ce a fost extins la 3 inch si 920.000 pixeli cu functia Live View. :santa:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×