Sari la conținut
Forum Roportal
Rusul Singuratic

Moscova arunca in aer securitatea energetica a Europei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Agresiunea militara rusa impotriva Georgiei, distrugerea infrastructurii tarii de catre trupele de ocupatie, mentinerea unor forte militare rusesti in "zone-tampon" pe teritoriul gruzin si recunoasterea de catre Moscova a independentei celor doua regiuni separatiste, Abhazia si Osetia de Sud, transforma Georgia intr-un stat extrem de fragil, ceea ce ridica indoieli serioase in privinta viabilitatii proiectelor energetice occidentale in Caucaz. Prima victima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit tot in schimb si pot spune ca este un articol f bine documentat si solutiile care ies din el sunt reale si sumbre.

Eu cred ca suprematia Rusiei este incontestabila in zona Georgiei si chiar in Europa datorita factorului energetic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am citit tot in schimb si pot spune ca este un articol f bine documentat si solutiile care ies din el sunt reale si sumbre.

Eu cred ca suprematia Rusiei este incontestabila in zona Georgiei si chiar in Europa datorita factorului energetic.

 

 

Putin iti citeste posturile :D

Lasa factorul energetic rusii vor sa fie ce au fost o data dar am impresia ca isi vor taia singuri craca. La ei in cap sant x si o :lol2:

 

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Int...les-nimic-.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scrie si tu mai concis....informatiile detailate le gasim noi...

 

 

Uf! Adica eu ..

 

Tie trebuie sa-ti dea omul muran-gura?

Rusia se vede treaba ca a imbratisat un algoritm. Sant provincii in care majoritari sant alte etnii iar ei vor avea exemplu dat de Rusia ca sa se desparta. Conform, daca intr-un teritoriu e majoritara o etnie ,teritoriul ala trebuie sa fie al acelei etnii. In ritmul asta ce se va intimpla? Se vor bate si se vor omora cu propriile arme. Europa nu va trebuie sa faca nimic, numai sa priveasca. Iar in cazul in care nu mai vor sa accepte independenta altor provincii ,ce se va intimpla? Un razboi intern. Au vrut independenta,indfependenta au.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se vor bate si se vor omora cu propriile arme. Europa nu va trebuie sa faca nimic, numai sa priveasca.

S-a mai discutat despre asta, Europa nu poate să stea doar să privească, pentru că instabilitatea e un produs de export pe care astfel de regiuni

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La titlul topicului:

Arunca ...dar arunca doar cu rahat!

 

Securitate energetica a Europei va costa Rusia Embargoul si IZOLAREA TOTALA ... chiair si Barac Obama vorbeste despre izolare si nu cred ca ca Rusia va putea supravietuii renuntand la bani si tehnologia UE si SUA bazandu-se pe culegatorii de banane din Africa si recoltele lor record.

Asa ca Rusia daca nu intelege sa miste in front asa cum i se cere ...va fi izolata si poate in 20 - 30 de ani nu va mai fi de loc, caci daca actioneaza ca Hitler ... si exact asa a actionat in cazul Anschlussului Osetiei si Abhaziei ...si daca isi continua politica bicisnica cu Ucraina ... nu este exclus ca asa cum a fost pus cu astfel sa se repete eliberarea zonei neofasciste in care aliatii vor ocupa pozitii macar 50 de ani ...adica exact atata cat acolo mai sunt resurse!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Securitate energetica a Europei va costa Rusia Embargoul si IZOLAREA TOTALA ...

 

Ministrul de Externe polonez Radoslaw Sikorski sustine ca Rusia va pierde daca va cauta din nou confruntarea cu Occidentul. "As prefera ca Moscova sa coopereze si sa se integreze in Occident, dar ea cauta confruntarea, va pierde din nou", a spus el. "Europa este de zece ori mai bogata decat Rusia si, impreuna cu Statele Unite, Occidentul este de 20 de ori mai bogat".

 

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/Int...les-nimic-.html

 

Nici eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa fim seriosi...ce are rusia de oferit fata de UE????sunt atat de dezbinati rusii....atat de dezorganizati...cand ai burta goala si vitrinile pline...nu-ti mai arde de muma patrie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×