Sari la conținut
Forum Roportal
smile1110

Laptop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ma pricep foarte mult la calculatoare si vroiam sa intreb ...merita sa iti cumperi laptop in loc de calculator normal? Cam care ar fi avantajele si dezavantajele?

Editat de smile1110

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma pricep foarte mult la calculatoare si vroiam sa intreb ...merita sa iti cumperi laptop in loc de calculator normal? Cam care ar fi avantajele si dezavantajele?

 

Un laptop te costa cam de doua ori mai scump decit un calculator normal la aceleasi performante, dar e mai mic si e mobil. Nu poti sa faci upgrade-uri ulterioare la el sau sa-i modifici configuratia ca la desktop.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un laptop te costa cam de doua ori mai scump decit un calculator normal la aceleasi performante, dar e mai mic si e mobil. Nu poti sa faci upgrade-uri ulterioare la el sau sa-i modifici configuratia ca la desktop.

 

Da poti sa-l iei cu tine repede daca-ti ia casa foc. La asa investitie financiara ar fi pacat sa arda. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da poti sa-l iei cu tine repede daca-ti ia casa foc. La asa investitie financiara ar fi pacat sa arda. :D

 

 

ce tare asta...si la laptop nu te mai impiedici aiurea de fire....e foarte usor si merge sa il iei tot timpul dupa tine :( eu optez pt laptop :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un laptop te costa cam de doua ori mai scump decit un calculator normal la aceleasi performante, dar e mai mic si e mobil. Nu poti sa faci upgrade-uri ulterioare la el sau sa-i modifici configuratia ca la desktop.

 

 

mai bine taci si sa pari prost decat sa deschizi gura si sa inlaturi orice dubiu...iata de ce:

 

1.laptopurile nu sunt deloc scumpe cu 15 mil poti sa cumperi un sistem chiar foarte bun

 

2.poti sa faci upgrade-uri fara probleme eu am avut initial 512 ram acum am 2 GB

 

pe viitor daca dai sfaturi da nene intr-un domeniu in care ai habar nu da cu bata in balta....destepti ca tine pe toate drumurile....si cam stica peisajul

 

@smile1110: nush unde ai auzit asta dar ai auzit prost...asta se intampla numai in cazurile nefericite in care bateria are vreun defect din fabricatie.....altfel nu ai probleme cu asa ceva

Editat de csifer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×