Sari la conținut
Forum Roportal
deutza_87me

Ex-ii si ex-ele...batai de cap

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

credeti ca poate exista o relatie de amicitie si atat intre fostii prieteni...de ex prietenul meu imi spune ca el a ramas foarte bun prieten cu fosta sa cu care a stat 3 ani si cu parintii ei...mi-a zis chiar sa iesim la restaurant cu ei..mie nu mi-a convenit...dar el mi-a zis ca sunt geloasa fara motiv.....voi ce parere aveti?

 

Eu cred ca prietenul tau se uita prea mult la "Tanar si nelinistit"( serialul preferat al mamei :( )....e unul acolo, Victor - mustacios , puriu si cu privire crunta de smecher :lol2: ..care s-a culcat pe rand cu toate protagonistele serialului....angajate, nevestele partenerilor...doctorite....ospatarite...avocate...se insoara ...se dez-insoara....omu rade tot! :(

dar, stupoare! ....reuseste sa ramana prieten cu toate ....iau masa si mananca pulpe de curcan de ziua Recunostintei in orice formatie( el cu sotul ex-ei, el cu ex-a si cu nevasta, el cu soacrele.....el cu fostii amanti ai sotiei.....ele - nevestele - impreuna, vorbind de el ca de sfintele moaste!...asta da talent! :( :huh:

Ia vezi, nu cumva iubitul tau si-a lasat mustata de la un timp si ia lectii de box? :D :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca poate exista o relatie de amicitie si atat intre fostii prieteni...de ex prietenul meu imi spune ca el a ramas foarte bun prieten cu fosta sa cu care a stat 3 ani si cu parintii ei...mi-a zis chiar sa iesim la restaurant cu ei..mie nu mi-a convenit...dar el mi-a zis ca sunt geloasa fara motiv.....voi ce parere aveti?

Am mai auzit de asa ceva.Am ramas si eu in relatii bune cu cateva foste dar asta probabil si datorita faptului ca ne intalnim destul de rar.In schimb ,acele cateva cu care am avut o relatie si care ,locuind in zona,ma vad destul de des,ma urasc fara exceptie desi ele sustin ca nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca una e sa nu te injuri cu ex-ii si alta e sa fiti prieteni...ar contrazice orice imagine am eu despre prietenie.

Nu mi se pare normal sa va duceti la carciuma in formatia asta. Deloc. Eu una n-as accepta.

Apropos, cei care sunt prieteni (prieteni, nu amici sau cunostinte) cu fostii, ce discutati cand va vedeti? L-ati suna la 12 noaptea daca ati avea o problema si el ar sari sa va ajute( ca eu asta as face pt prietenii mei)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt buna prietena cu absolut toti fostii mei. Am iesit impreuna cu partenerul meu si cu fostii (cu sotii, prietene sau fara), ne facem vizite, stam la cafele si la povesti ... si da, sunt oamenii pe care ii pot suna si in toiul noptii cand am o pb ca stiu ca ei ma ajuta orice ar fi.

Nu vad nimic deplasat in a iesi cu familia respectiva daca a fost o relatie stransa. Care e problema? Eu si acum vizitez parintii unuia din fostii mei (cu care am fost f f apropiata). Si e insurat. Si care e problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca poate exista o relatie de amicitie si atat intre fostii prieteni...de ex prietenul meu imi spune ca el a ramas foarte bun prieten cu fosta sa cu care a stat 3 ani si cu parintii ei...mi-a zis chiar sa iesim la restaurant cu ei..mie nu mi-a convenit...dar el mi-a zis ca sunt geloasa fara motiv.....voi ce parere aveti?

nu esti tu geloasa ci esti jignita nu se face asa ceva consimtamantul tau este fortat de prietenul tau trebuie sa tina cont de ceea ce spui tu ca nu vrei si pe urma asta este o situatie ... trimoniala ... IN TREI ... nu matrimoniala si miroase urat ca si amoniacul (matrimoniacul) infloresc eu vorbele asa ca sa surazi dar prietenul tau este ... a-moral.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
credeti ca poate exista o relatie de amicitie si atat intre fostii prieteni...de ex prietenul meu imi spune ca el a ramas foarte bun prieten cu fosta sa cu care a stat 3 ani si cu parintii ei...mi-a zis chiar sa iesim la restaurant cu ei..mie nu mi-a convenit...dar el mi-a zis ca sunt geloasa fara motiv.....voi ce parere aveti?

 

dupa trei ani mi se pare o prostie sa spui "am ramas prieteni"!!!mi-e greu mie sa ma gandesc ca as putea fi prietena cu fostu cu care am fost 10 luni dapai 3 ani!clar imposibil!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi dupa mine, as fi ramas prietena cu toti. N'am ramas, pentru ca n'au vrut si ei. Cu totul ca chiar ei au gresit, nu eu. Probabil sentimentu de vina .. nu stiu ..

Oricum, cei cu care am ramas sunt unii din cei mai buni prieteni ai mei, si chiar ii pot suna la 4 dimineata. :]

Ar fi pacat, mai ales daca ne'am despartit frumos si am fost amandoi deacord, sau nu, sau daca a durat foarte mult .. nu poti fi un complet strain cu cineva cu care ai impartit foarte multe pe o perioada lunga de timp, si nici dusman.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti ramane prieten/prietena cu un fost atunci cand durerea a trecut de tot si cand deja fiecare este implicat intr-o noua relatie sau manifesta interes pentru o alta pesoana. Se poate, dar e rar si greu. De cele mai multe ori intervin amintirile si geloziile. Nu as putea fi prietena cu un tip atat timp cat stiu ca el inca tine la mine mai mult decat ar trebui si incerc sa nu pastrez legatura cu o persoana a carui amintire inca doare.

 

Acum insa, sa implici si noul partener in toata povestea asta... pare un pic crud la prima vedere, dar cine stie, poate au trecut amandoi peste asta si va fi fun... sau nu. Cateodata e bine ca unele usi sa ramana inchise, in ciuda curiozitatii noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce iubit mai ai si tu..sa iti ceara asa ceva..da sa mearga el daca nu mai poate de dorul lor..pe tine sa te lase in pace..poate ca e bine ca ti-a cerut asta..eu zic sa discutati serios care e de fapt problema.

Chiar e nasol sa auzi cum fosta sau parintii iti povestesc despre peripetiile lor, mai ales daca il cunosti atat de bine..sigur vei recunoaste nele forme de comportament dedicate numai tie - ca odata au fost dedicate si ei..si iti lasa un gust amar..ce a fost, a fost - de ce sa ne jucam cu focul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum mai nou....mi-a zis ca ar vrea sa iesim la un suc cu ea si i-am zis ca nu sunt de acord...s-a suparat si mi-a zis ca de acum inainte nu imi mai zice nimic...ca viata de acum ne leaga p noi 2 dar trecutul lui e trecutul lui...si mi-a zis ca daca se intalneste cu ea nu imi va zice.....oare exagerez eu sau inca mai e ceva cenusa...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×