Sari la conținut
Forum Roportal
emilia

Arhiva 2 Discutii

Postări Recomandate

Someone New, care se pare ca nu esti chiar new... pe forum.

Ce spun analizele? E f. important, tratamentul cu Int si Rib duce la stari de acest gen. Ori te-ai anemiat (tot din cauza tratamentului) si de aceea iti recomand o mineralizare cu Biovital (extract de orz incoltit) si tratamentul cu ou si miere de albine. Probabil ai si o lipsa de calciu care trebuie corectata cu un calciu buvabil, ce stii ca iti face bine - clorocalcin sau glutamolactat de Ca si Mg. Toate acestea pe o zi caniculara pot duce la scaderea tensiunii arteriale de aceea cand te intinzi se echilibreaza si iti revii, nu trebuie sa te sperii. Pe canicula trebuie sa consumi multe lichide si de aceea e prferabil in loc de suc sa bei ceai, rece daca ai conditii, indulcit cu miere.

Sanatate si mai luam legatura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gia,eu am facut biopsia in Septembrie 2003 si in noiembrie 2004 am facut viremia deoarece imi trebuia sa imi fac dosarul ptr.aprobarea tratamentului,asta a fost prima viremie si cea de a doua a fost la sfirsitul luni Iunie,dupa cea de a 12 injectie.te sarut si sa invingem,Mariana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Cristina (someone new). Imi pare rau pentru ce ti sa-a intamplat, nefiind pe tratament inca nu iti pot spune daca sa-ar putea sa fie de la el sau nu. Totusi, si eu cred ca cel mai bine este sa-ti faci niste analize.

Si nu esti deloc absurda cerand ca un medic sa-si faca datoria nu sa spuna ineptii. Cu toate ca asta a devenit un lucru atat de comun incat nimeni nu se mai mira. Noi, romanii, suntem surprinsi cand intalnim un medic si bun in meserie si omenos.

 

Mariana, multumesc pentru precizari. Ce mai faci? Cum te mai simti?

 

Multa sanatate la toata lumea! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua . M bucur sa sunteti pe forum Gia si Gabriel. Azi am luat rezultatele . Poate sa-mi spuna cineva ce determina trombocrit-ul?

Fiul meu are trombocrit-0,148% , iar eu am 0,190%si latimea distributiei

plachetare -19,5%, stie cineva ce inseamna asta? De la lbortor nu au stiut ce raspuns sa-mi dea...

Ameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ! Am citit si recitit mesajele voastre , dar nu am gasit ceea ce cautam :numele unui medic sau al unei clinici unde se poate investiga serios hepatita c . Ma bucur sa va vad asa optimisti , caci eu trec prin clipe neplacute .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ameli,

Am postat pe la pag 3 ceva pe intelesul larg despre trombocite. Era un raspuns pentru Liliana , care nu stiu daca am lamurit-o sau nu, poate ai sa-mi spui tu daca este cat de cat lamuritor ce-am spus acolo.

In rest esti bine, adica analizele tale sunt in limite normale, la fiul tau e o mica problema, in loc de 0,150% e 0,148 ceea ce poate fi si o mica eroare de analiza. Limitele sunt intre 0,150% si 0,400% iar distributia de la 0 la 99,9 asa ca e bine.

Sanatate multa !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merci Gabriel. Am in fata rezultatele si pe fisa scrie valori normale-0,200-0,500%, deci fiul meu are 0,148% si mai are neutrofile 43,7%, iar valori normale sint 50-76%.

Latimea distributiei plachetareeste 19,5% ,iar normal este 8-18%.

Bineinteles ca am intrebat la laborator dar nu au stiu ce raspuns sa-mi dea.

Gabriel poate stii vre-un linca unde pot gasi analize med.specifice bolilor de ficat?

Ameli

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×