Sari la conținut
Forum Roportal
jhgjh

Cine stie metode de antrenament psihic?

Postări Recomandate

Ma intrebam daca stie cineva niste metode bune (insa reale si nu inventate) de antrenament psihic si metal care sa iti sporeasca capacitatile telekinetice si mentale ,stiind faptul ca toata lumea se naste cu ele ,insa unii le au mai dezvoltate iar alti nu (asta depinde de anumiti factorii).Stiu si eu unele metode dar na gandeam ca poate stie cineva ceva mai bun....

As fi foarte recunoscator celui ce ma ajuta ....

daca vreti sa vorbim in particular adresa mea este ro_robotics@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unul portocaleu..si de la pesti, de peruzea primesti :lol2: Nu stiu de ce dar postul tau duce la ideea de comparatii gen a mea e mai mare, a mea e mai frumoasa. In ce scop doresti sa iti dezvolti capacitatile acestea? Vrei sa muti roti de seifuri si banii sa treaca prin zid? O simpla intrebare.

Editat de arasel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intrebam daca stie cineva niste metode bune (insa reale si nu inventate) de antrenament psihic si metal care sa iti sporeasca capacitatile telekinetice si mentale ,stiind faptul ca toata lumea se naste cu ele ,insa unii le au mai dezvoltate iar alti nu (asta depinde de anumiti factorii).Stiu si eu unele metode dar na gandeam ca poate stie cineva ceva mai bun....

As fi foarte recunoscator celui ce ma ajuta ....

daca vreti sa vorbim in particular adresa mea este ro_robotics@yahoo.com

 

am citit mai demult o carte care prezenta modalitati de dezvoltare a capacitatilor de acest gen, iar in ea era specificata si alimentatia necesara pentru a avea un corp sanatos, plin de energie + ar mai fi scris ca ai nevoie de o minte curata pentru a practica aceste tehnici. Prin minte curata ma refer la om bun, cu suflet mare; om fara ganduri negre.

 

Iar acum am ajuns si la partea care vreau sa o subliniez:

alimentatia prezentata in carte consta in fel si fel de legume. Atentie! carnea nu era permisa in alimentatie.

Ar cam fi sacrificii ce trebuiesc facute pt a reusi in domeniul asta. de aceea ar fi bine sa te documentezi putin inainte de a trece la fapte, altfel rezultatele o sa vina 'canci' si o sa te miri de ce.

 

O sa caut zilele astea cartea si iti spun cum se numeste + autorul ei.

 

P.S daca tot ai materiale care sa te invete lucrurile astea, poate mi le dai si mie sau imi spui cateceva despre ele sa le pot cauta.

Editat de ClaudiuCC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×