Sari la conținut
Forum Roportal
cristiznd

Vecini nesimtiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema:

Stau cu chirie la etajul 1 in Drumul Taberei, la parter stau niste pensionari care cred ca au tot dreptul sa ingradeasca gradina din spatele blocului (exact sub mine) si sa o transforme in curtea lor proprie. Tot aici si-au facut o terasa cu "masa si cort" unde se intruneste familia in weekend si fac gratar..

 

O intrebare: pensionarii repectivi sunt actuali/fosti deputati, senatori...? Ca nu cred ca niste pensionari obisnuiti au cum sa cumpere carne pentru gratar saptamanal...poate niste cartofi de copt.

 

Revenind la problema ta: vorbeste cu propietarul la care stai cu chirie sa rezolve problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveam niste vecini groaznici, care mereu faceau foc in gradina si intra fum in curtea noastra, parca era la Auschwitz, sa mor io.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spatiul acela nu este proprietatea condominiului, ci este proprietate publica(ADP). Ca atare pot fi reclamati la primarie. Ce fac ei se numeste abuz.

Iti citesc dintr-un raspuns oficial de la primarie, eu fiind RECLAMANTA:

"pe de alta parte d-voastra ori nu va aflati acasa la domiciliu in zilele in care inspectorii nostrii au venit in control, ori nu le-ati deschis usa lasind sa se inteleaga ca nu sunteti acasa "...

In alta ordine de idei, citeam pe forum... ca daca pacientii iau psihologul la misto... nu vor ajunge la nici rezultat.

Oare de ce se astepta atunci psihologii ca ei vor ajunge, uzitind aceeasi metoda ??

Sau in cazul nostru PRIMARIA....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti citesc dintr-un raspuns oficial de la primarie, eu fiind RECLAMANTA:

"pe de alta parte d-voastra ori nu va aflati acasa la domiciliu in zilele in care inspectorii nostrii au venit in control, ori nu le-ati deschis usa lasind sa se inteleaga ca nu sunteti acasa "...

In alta ordine de idei, citeam pe forum... ca daca pacientii iau psihologul la misto... nu vor ajunge la nici rezultat.

Oare de ce se astepta atunci psihologii ca ei vor ajunge, uzitind aceeasi metoda ??

Sau in cazul nostru PRIMARIA....

exprimarea primariei este cu tendinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exprimarea primariei este cu tendinta.

Da, s-ar putea spune ca este tendentioasa... si as fi putut sa le trimit raspuns ca in balconul meu curge in continuare urina pe geamuri... si la Politie de asemenea, ca au o "echipa speciala" care ofera cu succes protectie la bordele de apartament... dar am aflat in sfirsit ce inseamna IQ de Pinochio si ca este inutil sa te lupti cu asa ceva...

Nici AT-ul nu cred ca ar face fata... este ca expresia aceea...frectie la piciorul de lemn...

Editat de florance3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, s-ar putea spune ca este tendentioasa... si as fi putut sa le trimit raspuns ca in balconul meu curge in continuare urina pe geamuri... si la Politie de asemenea, ca au o "echipa speciala" care ofera cu succes protectie la bordele de apartament... dar am aflat in sfirsit ce inseamna IQ de Pinochio si ca este inutil sa te lupti cu asa ceva...

Nici AT-ul nu cred ca ar face fata... este ca expresia aceea...frectie la piciorul de lemn...

presa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
presa ?

Da e o idee mai buna, decit cele pe care le-am primit pina acum...

Ar mai fi sa montez o camera web si sa transmit live in direct...pe Net.

Editat de Pixy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e vorba de vecinii lui nesimtitescu

 

Inteleg ca peste tot exista vecini nesimtiti ,dar mie mi se pare ca cei de deasupra mea " sar gardul":

va exemplific cu cateva imagini :cum inteleg unii sa traiasca la bloc...... ,culmea ca toti vecinii s-au aliat impotriva mea,sau asa mi se pare mie ,de altfel cum sa inteleg atitudinea lor ,de a fi de partea acestor ...bip...bip :) :angry::angry:

Editat de any03082000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×