Sari la conținut
Forum Roportal
cristiznd

Vecini nesimtiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema:

Stau cu chirie la etajul 1 in Drumul Taberei, la parter stau niste pensionari care cred ca au tot dreptul sa ingradeasca gradina din spatele blocului (exact sub mine) si sa o transforme in curtea lor proprie. Tot aici si-au facut o terasa cu "masa si cort" unde se intruneste familia in weekend si fac gratar de nu se mai vede cartierul de fum.. ca sa nu mai spun ca trebuie sa tin toata geamurile inchise sa nu mor intoxicat.

Oamenii se cred undeva la tara pe proprietatea lor si se comporta ca atare.

 

Tot in gradina spuneam ca au acest "atelier" unde depoziteaza garduri, tevi si alte "fiare" si unde dimineata de la ora 8 incep sa mestereasca, sa bocane si sa taie cu flexul.

Am ajuns la disperare si de aceea va rog sa-mi spuneti daca exista vre-o posibilitate sa-i reclam,unde sa reclam si daca am vre-o sansa sa ameliorez situatia cu aceasta reclamatie.

Multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema:

Stau cu chirie la etajul 1 in Drumul Taberei, la parter stau niste pensionari care cred ca au tot dreptul sa ingradeasca gradina din spatele blocului (exact sub mine) si sa o transforme in curtea lor proprie. Tot aici si-au facut o terasa cu "masa si cort" unde se intruneste familia in weekend si fac gratar de nu se mai vede cartierul de fum.. ca sa nu mai spun ca trebuie sa tin toata geamurile inchise sa nu mor intoxicat.

Oamenii se cred undeva la tara pe proprietatea lor si se comporta ca atare.

 

Tot in gradina spuneam ca au acest "atelier" unde depoziteaza garduri, tevi si alte "fiare" si unde dimineata de la ora 8 incep sa mestereasca, sa bocane si sa taie cu flexul.

Am ajuns la disperare si de aceea va rog sa-mi spuneti daca exista vre-o posibilitate sa-i reclam,unde sa reclam si daca am vre-o sansa sa ameliorez situatia cu aceasta reclamatie.

Multumesc anticipat.

 

ai incercat sa le expui problema si din punctul tau de vedere ?...

daca nu da rezultate afla cine este "sectoristul" sau politistul comunitar(cum se numesc acum) ce se ocupa de zona respectiva si roaga-l sa stea de vorba cu vecinii....cred ca apartii de sectia 22...cea din p-ta moghioros

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema:

Stau cu chirie la etajul 1 in Drumul Taberei, la parter stau niste pensionari care cred ca au tot dreptul sa ingradeasca gradina din spatele blocului (exact sub mine) si sa o transforme in curtea lor proprie. Tot aici si-au facut o terasa cu "masa si cort" unde se intruneste familia in weekend si fac gratar de nu se mai vede cartierul de fum.. ca sa nu mai spun ca trebuie sa tin toata geamurile inchise sa nu mor intoxicat.

Oamenii se cred undeva la tara pe proprietatea lor si se comporta ca atare.

 

Tot in gradina spuneam ca au acest "atelier" unde depoziteaza garduri, tevi si alte "fiare" si unde dimineata de la ora 8 incep sa mestereasca, sa bocane si sa taie cu flexul.

Am ajuns la disperare si de aceea va rog sa-mi spuneti daca exista vre-o posibilitate sa-i reclam,unde sa reclam si daca am vre-o sansa sa ameliorez situatia cu aceasta reclamatie.

Multumesc anticipat.

 

 

O daaa, ce-mi place si mie cand tre sa inchid geamurile in toiul verii. Eu m-am luat de vecinii mei care faceau gratare in dreptul geamului meu si se pare ca s-au potolit. In schimb au o droaie de copii care fac galagie la orice ora posibila si imposibila. Cica statul la bloc, traiul in comunitate.

Cea mai buna solutie este sa suni la politie chiar atunci cand fac gratarele si chindiile sub nasul vostru. Isi vor lua amenda pentru tulburarea linistii publice. De fapt... la ce ore fac gratarele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O daaa, ce-mi place si mie cand tre sa inchid geamurile in toiul verii. Eu m-am luat de vecinii mei care faceau gratare in dreptul geamului meu si se pare ca s-au potolit. In schimb au o droaie de copii care fac galagie la orice ora posibila si imposibila. Cica statul la bloc, traiul in comunitate.

Cea mai buna solutie este sa suni la politie chiar atunci cand fac gratarele si chindiile sub nasul vostru. Isi vor lua amenda pentru tulburarea linistii publice. De fapt... la ce ore fac gratarele?

 

gratarele la pranz in weekend, noroc ca nu sunt de fiecare data acasa..

in schimb ma omoara cu mesteritul dimineata intr-o zi ca asta cand lucrez dup-amiaza si as dormi mai tarziu de 8 :)

Toata gradina este proprietatea lor, probabil in curand or sa-si mai construiasca o casa in ea si se muta acolo...

 

cred ca o sa-mi fac timp sa trec pe la sectia 22...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
gratarele la pranz in weekend, noroc ca nu sunt de fiecare data acasa..

in schimb ma omoara cu mesteritul dimineata intr-o zi ca asta cand lucrez dup-amiaza si as dormi mai tarziu de 8 :)

Toata gradina este proprietatea lor, probabil in curand or sa-si mai construiasca o casa in ea si se muta acolo...

 

cred ca o sa-mi fac timp sa trec pe la sectia 22...

 

 

Pai, in primul rand, gradina aia e pe domeniul public si asa cum ei au dreptul sa isi faca masa de pranz acolo, asa ai si tu dreptul sa iti intinzi...chilotii, sa zicem.

Da, ar fi bine sa faci o plangere. Macar sa se potoleasca in intervalul in acre trebuie sa pastreze linistea.

 

Daca nu, atata vreme cat stau sub tine, poti sa joci si tu un fotbal in dormitor la 12 noaptea, nu?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×