Sari la conținut
Forum Roportal
deadman565

Ce trebuie sa faC? (Help!)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deci... azi am iesit cu iubita mea sa ne plimbam sa-i cumparam cadou unei prietene de-ale noastre... tatal ei a sunat-o sa o intrebe cu cine e in orash.... ea a zis cu mine... el "ah...nu mai iesiti diseara" ... am zis noi oke... seara... tatal ei a facut o criza ca de ce am iesit azi... si i-a zis sa nu mai se intalneasca cu mine!! ce trebuie sa fac? ca simt k mor? sa ies cu ea in secret? o sa-i treaca tatalui? ajutor va rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tatal ei probabil nu are nimic sa iasa la plimbare, dar nu cu tine.

Trebuie sa aflii ce obiectii are tatal ei si sa incerci sa fi obiectiv, sa vezi daca are dreptate si sa-ti corectezi eventuale defecte, ca pe viitor sa nu mai intampini opozitie.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

taiksu e putin dus cu pluta... stiti?d-asta mi-e frica...dak il intrebi de ce e suparat itzi zice de ce... dar te alegi si cu un pumn!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca taica'su nu e vreun violent poti sa te duci cu prietena ta langa tine si sa-l intrebi care e problema, pe un ton frumos, si unde ai gresit. la telefon nu te-as sfatui sa faci chestia asta fiindca multi gasesc destul de ofensiv acest gest, mai ales cand e copilul lor la mijloc.

 

daca nu te atrage idea asta, iesi cu ea pe ascuns inca de cateva ori si vezi daca poti tu sau ea sa vorbiti cu mama ei. de cele mai multe ori ele negociaza cel mai bine cu tatii, dar trebuie sa fii sigur ca ea e ok cu tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vorbeste cu mama ei atunci, ar trebui sa fie foarte intelegatoare si sa va ajute. acuma, daca taksu o sperie si pe maik'sa si nici ea nu vrea sa vorbeasca cu el... nu ramane decat sa iti iei sansele de a te vedea cu iubita pe ascuns si cand il vezi pe diliu pe strada sa tii distanta. daca il vezi ca se apropie intentionat, chiar daca se preface ca nu te vede, o iei la fuga imediat ( iti spun din experienta :pardon: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci... azi am iesit cu iubita mea sa ne plimbam sa-i cumparam cadou unei prietene de-ale noastre... tatal ei a sunat-o sa o intrebe cu cine e in orash.... ea a zis cu mine... el "ah...nu mai iesiti diseara" ... am zis noi oke... seara... tatal ei a facut o criza ca de ce am iesit azi... si i-a zis sa nu mai se intalneasca cu mine!! ce trebuie sa fac? ca simt k mor? sa ies cu ea in secret? o sa-i treaca tatalui? ajutor va rog

 

intreab-o pe iubita ta unde e problema,ea poate sta de vorba cu tatal ei sa vada de ce nu e de acord cu tine,sau sa iesiti impreuna!poate omu are un motiv intemeiat sa se opuna!ea e singura la parinti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intreab-o pe iubita ta unde e problema,ea poate sta de vorba cu tatal ei sa vada de ce nu e de acord cu tine,sau sa iesiti impreuna!poate omu are un motiv intemeiat sa se opuna!ea e singura la parinti?

si dupa ce afli ceva detalii despre opozitie daca iubirea voastra este puternica va uniti si o sa respectati impreuna si parintii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×