Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Blog de manelist

Postări Recomandate

Eu l-am pus la cotul vesel. In continuare urmeaza cateva cuvinte "grele" de manelist "adevarat".

 

 

 

"Sa va spun shi yo cva sisu a dansat p manele,paula seling dupa qm vedetzi canta q florin salam,kre este preferatu meu,este prea bun..are o voce de aur....shi paula canta bine...frumos duetul..ma mir cand vad ca mai exista oameni care se injura intre ei pt ca nu le place anumite manele....in fine...cand a venit florin pe scena prezentatoarea nici na mai putut sa vb de tipetele fanilor...park au venit pt salam nu pt aia;)...florin are talent shi are dreptate toti avem un singur dumnezeu shi un singur suflet..luatzi aminte de la salam ca sthie ce spune;)

 

La tv nu am vazut nici un artist sa se planga de manele numa voi vorbeshte ampulea k noi suntem incultzi, k suntem tziganii, k nu shtim sa vb,dar la voi va uitatzi?va vedeti mizeria din ochi?yo cred k nu...ata am avut de spus, multumesc".

 

 

"Imi place sa fiu jucaria femeilor, imi place manelele, imi place sa traiesk ! "

 

"notaaaa 10 + pt vijelie mancaias coiele lui de baiat jmecher".

 

Daca va place, va urma :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu l-am pus la cotul vesel. In continuare urmeaza cateva cuvinte "grele" de manelist "adevarat".

 

 

 

"Sa va spun shi yo cva sisu a dansat p manele,paula seling dupa qm vedetzi canta q florin salam,kre este preferatu meu,este prea bun..are o voce de aur....shi paula canta bine...frumos duetul..ma mir cand vad ca mai exista oameni care se injura intre ei pt ca nu le place anumite manele....in fine...cand a venit florin pe scena prezentatoarea nici na mai putut sa vb de tipetele fanilor...park au venit pt salam nu pt aia;)...florin are talent shi are dreptate toti avem un singur dumnezeu shi un singur suflet..luatzi aminte de la salam ca sthie ce spune;)

 

La tv nu am vazut nici un artist sa se planga de manele numa voi vorbeshte ampulea k noi suntem incultzi, k suntem tziganii, k nu shtim sa vb,dar la voi va uitatzi?va vedeti mizeria din ochi?yo cred k nu...ata am avut de spus, multumesc".

 

 

"Imi place sa fiu jucaria femeilor, imi place manelele, imi place sa traiesk ! "

 

"notaaaa 10 + pt vijelie mancaias coiele lui de baiat jmecher".

 

Daca va place, va urma :)

ok, tipului ii plac manelel, so?!!! sa-l condamnam pt asta?!!! :pardon:

gusturile nu se discuta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad nimic amuzant in acest post, nici macar trist nu este. Realitatea o traim cu totii, in fiecare zi. Ei sunt printre noi, iar noi printre ei. Fiecare om are dreptul la coltisorul lui de cultura, fiecare din noi avem dreptul sa ascultam si sa vb cum ne place, atata timp cat nu jignim/deranjam pe cei din jurul nostru.

Si eu am momente cand ascult manele, chiar am piese ce-mi plac si le consider destul de placute... in momentele alea. Nu ma consider cult, ma consider un simplu om ce gusta din fiecare lucru cate putin... sau vorba ta... "umpic"... cum am vazut undeva, intr-un post.

So... aplauze la scena deschisa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tare tipul :pardon: nu conteaza ce asculta...ci faptul ca nu stie sa scrie corect in limba romana...si nu este singurul din pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu e vorba ca asculta manele, sau ca vorbeste ca un agramat ce e, nu despre asta e vorba, e mult mai mult . Cine are ochi,sa vada!

 

De parca eu am deschis topicul pentru ca asculta el manele! :pardon:

 

In continuare.. :

 

"salam este cel mai tare unikat cel nu se mai va gasi ca el niciodata si cine zice ca sorinel si cu copilu de aur este mai tare ca salam este cel mai prost din lumea asta ca florin salam a spart toate topurile si pt cei care nu asculta manele eu geany salam va dau la muie impreuna cu florin salam si care vrea sa ma cunoasca sau care nuu ii convine ce am zis eu acuma ma gaseste pe pieptanari str suhaia nr 9 ma gasiti aici antymanelistilor cat imi doresc sa va prind sa va rup gura si toti romani si toate vedetele sa stie ca florin salam lautarul number1 pt mine este ca un d,mnezeu pe lume are o voce de neuitat cea mai dulce voce din lume si f*te multii romanii care canta muzica usoara chiar ca este muzica usoara oricine canta muzica de aia dar manelele sunt cele mai greu de cantat fiind ca sunt si cele mai frumoaseeeeeeeeeeeee melodiiiiiii din lumeeeeeeaaaaaaaa astaa dupa globul pamantesc si din partea mea geany salam va pupa pe toti manelisti dulce si sigur pe florin salam"

Editat de vulturoaica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ce cauti tu pe acele forumuri (sau bloguri, ce or fi)?!1 :)

Nu sunt forumuri, este un blog de manelist. Am primit link-ul pe mail.Evident, caut sa ma cultiv . :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand a venit florin pe scena prezentatoarea nici na mai putut sa vb de tipetele fanilor...park au venit pt salam nu pt aia:)

le-o fi fost foame, ma :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×