Sari la conținut
Forum Roportal
flavia_renciu

Credit pentru nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu zic sa te potolesti.

 

Chiar am ajuns sa facem credit si ca sa ne oferim inele (model Bvlgari, binenteles) si sa ne juram credinta (pana apare o minora despuiata in fata lui Ginerica)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti trebuie nici un imprumut... daca stii cum sa te descurci nu ai nevoie decat de cateva milioane inainte de nunta.

De exemplu, eu nu am avut pretentii la rochie de firma. Am facut'o pe comanda - am platit dupa nunta.

Prajiturile - am facut comanda si am vb cu patronul de la laborator - plata dupa.

Sala - am dat numai un avans de 500 lei, restul - dupa.

Maruntisurile le'am cumparat din timp.

Singurele lucruri mai scumpe care le'am platit inainte au fost verighetele (amandoua vreo 800 lei) si costumul mirelui (inca vreo 500 lei).

Daca va ocupati din timp nu cred ca este nevoie de un imprumut.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic sa te potolesti.

 

Chiar am ajuns sa facem credit si ca sa ne oferim inele (model Bvlgari, binenteles) si sa ne juram credinta (pana apare o minora despuiata in fata lui Ginerica)?

Shit,chiar nu credeam ca am sa traiesc momentul in care sa dau quote din asta ca sa zic : Are dreptate !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi ca ati incercat sa ma treziti la realitate.....insa mie mi se pare ca sunt intr-o ditamai groapa...

Mai am 9 luni pana la nunta si nu am decat avansul dat pt rezervarea salii si 500 lei pt lautari.

Nustiu zau de unde scot bani pt restul pt ca parintii nu ne ajuta :)

 

I need some advice!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I need some advice!!!

Sfatul meu : Fa acte cu individu la primarie, strangeti bani pentru nunta.Incercati sa constientizati ca nunta nu e un prilej de a face bani ci un prilej de a sarbatori fericirea,costisitoarea pentru voi,gratis pentru cei ca va fac sa va simtiti bine prin prezenta.

Editat de SeqenenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu : Fa acte cu individu la primarie, strangeti bani pentru nunta.Incercati sa constientizati ca nunta nu e un prilej de a face bani ci un prilej de a sarbatori fericirea,costisitoarea pentru voi,gratis pentru cei ca va fac sa va simtiti bine prin prezenta.

La ce nunta gratis ai fost tu mai recent? "Pretul pietei" e de vreo 500RON/cuplu, putind urca in functie de posibilitati, grade de rudenie, samd - eu vorbesc de nunti de oameni normali, nu de vedete si beizadele...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu : Fa acte cu individu la primarie, strangeti bani pentru nunta.Incercati sa constientizati ca nunta nu e un prilej de a face bani ci un prilej de a sarbatori fericirea,costisitoarea pentru voi,gratis pentru cei ca va fac sa va simtiti bine prin prezenta.

 

De cand se fac nunti se fac cu un scop. Pentru a ajuta tinerii insuratei la inceputul vietii lor. Pentru "a pune si tu o caramida la baza casei lor". Cam asta e nunta. Niciodata nu a fost gratis. Pe vremuri primeau porci, vaci, pasari, lenjerii, plapuma.... d'astea. dar tot cu dar era :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu : Fa acte cu individu la primarie, strangeti bani pentru nunta.Incercati sa constientizati ca nunta nu e un prilej de a face bani ci un prilej de a sarbatori fericirea,costisitoarea pentru voi,gratis pentru cei ca va fac sa va simtiti bine prin prezenta.

 

Nici nu m-am gandit sa fac nunta ca sa ma imbogatesc.Departe de mine acest gand!!

Si iti zic si de ce nu pot face numai cas. civila.....pt ca ...gramada de prieteni pe care o avem asteapta petrecerea asta de f multa vreme si n-as ptea sa le zis:stiti ceva?veniti la primarie si pe urma mergeti acasa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×