Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Machiajul permanent - make-up tattoo, trebuie executat la un salon de tattoo si nu de cosmetica. Nu poti sa lucrezi pe fata omului daca nu esti calificat ca si tatuator. Mai multe detalii puteti gasi pe forumul: www.tattooart.forumotion.com sau pe site-ul www.tattooart.ro

 

mybanner479e55e9acb79es4.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu s-a mai tatuat nimeni intre timp?

mda... mi-am facut si eu un contur 'semipermanent' :yes: ... dar nu pot spune unde :pardon:

urmeaza sa apara si in ro... rabdare :doh: ma gandesc ce ar mai ramane de conturat/operat ....

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda... mi-am facut si eu un contur 'semipermanent' :cheer: ... dar nu pot spune unde :yawn:

urmeaza sa apara si in ro... rabdare :o: ma gandesc ce ar mai ramane de conturat/operat ....

uimeste-ne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sunt curioasa de preturile de pe la voi, ca la mine e jale mare :yawn:

Si aici e jale crede-ma.Conturul ochilor si al buzelor ajunge la 800 de euro iar daca mai vrei sa iti conturezi si sprancenele atunci mai scoti cateva sute din buzunar.Din fericire noi locuim la 60 de km de granita cu Ungaria,iar oraselul de la granita s-a dezvoltat foarte mult in saloane de infrumusetare la preturi mai accesibile fata de Austria.In week-end e plin de austrieci iar majoritatea au deschis si duminica.

 

Machiajul permanent - make-up tattoo, trebuie executat la un salon de tattoo si nu de cosmetica. Nu poti sa lucrezi pe fata omului daca nu esti calificat ca si tatuator. Mai multe detalii puteti gasi pe forumul: www.tattooart.forumotion.com sau pe site-ul www.tattooart.ro

 

mybanner479e55e9acb79es4.jpg

Tin sa te contrazic.Majoritatea cosmeticienelor care fac si permanent make up au deja calificare pentru asta.

 

mda... mi-am facut si eu un contur 'semipermanent' :cheer: ... dar nu pot spune unde :yawn:

urmeaza sa apara si in ro... rabdare :o: ma gandesc ce ar mai ramane de conturat/operat ....

 

 

Ochi,sprancene sau buze?Daca ai la buze sincer m-ar interesa niste detalii ca vreau sa imi fac programare zilele urmatoare.La ochi si sprancene am deja..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK. Am sa pun si niste poze maine sa vezi cam cum arata. Si daca te hotarasti poti sa vii, dar numai daca te incadrezi pana in Mai-Iunie, ca apoi voi pleca in Norvegia cred, un an de zile.

In legatura cu cosmeticienele, nu imi poti schimba parerea. Stiu mai bine. Si in legatura cu Congresele lor, vreau sa iti spun ca sunt tepe ale unora, care vor sa isi vanda produsele.

Chiar acum a venit la noi o doamna de la Bucuresti, care a fost la un congres de initiere in cosmetica (cica) si avea un pistol tattoo de 2 lei, dar ea a dat pe el 21 de milioane ROL. Pistolul e un chici (asa ceva ii faceam eu din motoras de casetofon si un creion mecanic de 0,3) si femeia nici nu stie sa il monteze. Intrebare: daca nu stie sa il monteze, cum stie acea cosmeticiana sa lucreze cu el profesional? Nu va suparati, nu sunt invidios pe nimeni, dar vreau sa va ajut sa nu cadeti in capcana, sa nu aveti fata desfigurata sau cu cicatrici si sa mai si platiti bani multi pentru aceasta. Bafta tuturor! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OK. Am sa pun si niste poze maine sa vezi cam cum arata. Si daca te hotarasti poti sa vii, dar numai daca te incadrezi pana in Mai-Iunie, ca apoi voi pleca in Norvegia cred, un an de zile.

In legatura cu cosmeticienele, nu imi poti schimba parerea. Stiu mai bine. Si in legatura cu Congresele lor, vreau sa iti spun ca sunt tepe ale unora, care vor sa isi vanda produsele.

Chiar acum a venit la noi o doamna de la Bucuresti, care a fost la un congres de initiere in cosmetica (cica) si avea un pistol tattoo de 2 lei, dar ea a dat pe el 21 de milioane ROL. Pistolul e un chici (asa ceva ii faceam eu din motoras de casetofon si un creion mecanic de 0,3) si femeia nici nu stie sa il monteze. Intrebare: daca nu stie sa il monteze, cum stie acea cosmeticiana sa lucreze cu el profesional? Nu va suparati, nu sunt invidios pe nimeni, dar vreau sa va ajut sa nu cadeti in capcana, sa nu aveti fata desfigurata sau cu cicatrici si sa mai si platiti bani multi pentru aceasta. Bafta tuturor! :lol2:

Abia t-astept ;)

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uimeste-ne

am incercat doar sa fiu ironica ... ;)

scuze, nu am nimic conturat... prefer metodele clasice :lol2:

nu m-as tatua nici sa fiu platita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa-mi fac si eu un tatuaj semipermanent, dar nu pe fata, pe spate. as vrea sa stiu cum arata dupa ceva timp, daca meritasa-mi fac, si cam cat m-am costa(as vrea sa fie cat palma-fara degete, alb-negru)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as vrea sa-mi fac un tatuaj semipermanent..cine imi poate explik ce si cum :tease: ..in cazul asta nu sunt prea curajoasa..si as vrea sa stiu la c ma pot astepta :) thx :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu as vrea sa-mi fac un tatuaj semipermanent..cine imi poate explik ce si cum :tease: ..in cazul asta nu sunt prea curajoasa..si as vrea sa stiu la c ma pot astepta :) thx :crazy: :

 

Pe ce parte a corpului ai vrea sa iti faci tatuaj semipermanent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×