Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cum ne-ar vorbi Dumnezeu in cuvinte? ... cam asa! :airkiss:

 

De ce esti agitat? Lasa-Ma sa am Eu grija de problemele tale. Eu voi fi Cel Care se va gandi la ele. Nu astept altceva decat sa te predai Mie. Eu intervin numai atunci cand tu stii cum sa te abandonezi in intregime, atunci nu mai trebuie sa-ti faci griji de nimic. Spune adio tuturor temerilor si descurajarilor tale. Pari ca nu ai incredere in Mine.

 

Sa te abandonezi inseamna sa iti intorci gandurile de la toate problemele tale. Lasa totul in mainile Mele, spunand “Faca-se voia Ta, Doamne. Gandeste-te Tu la asta!. Asta inseamna “Doamne, Iti multumesc pentru ca ai luat totul in mainile Tale si vei rezolva asta pentru binele meu cel mai inalt!.

 

Eu ma gandesc intotdeauna la tine, dar te pot ajuta numai cand tu te bazezi total pe Mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos ar fi sa fie El atat de atent!

 

Din pacate tace ca porcu-n cucuruz ...si daca faci greseala sa te lasi pe baza Lui ...te ia dracu!

 

Asa ca ii multumim ca isi vede de treaba lui acolo in cosmos unde este ...si ne lasa pe noi fiecare sa ne vedem de rezolvarea problemeleor noastre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CREDE ... cu adevarat si cu tot sufletul ... si VEI AVEA!

 

...si vei avea credinta ca vei avea ... dar ptr asta trebuie sa crezi atat de tare incat sa ajungi in Nirvana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e nevoie sa crezi... :pardon:

Te referi la credinta ca maine va ploua ?

 

Sau vrei sa ajungi in Nirvana prin credinta?

 

Mai scurt si mai rapid este cu niste ciuperci mistice ...prin ele ajungi in contact cu dibinitatea ...daca consumi putin din ele ...doar il vezi pe fereastra ...daca consumi mai mult ...ajungi exact in fata Lui, ...dar nu mai este sigur ca vi inapoi pe pamant ...si nici nu e sigur ce va face EL cand te vede in fata lui ... poate te arunca afara pe usa, si va trebui sa plutesti vesnic in cosmos printre meteoriti si comete!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma refer la credinta in singura forta vie a universului: Dumnezeu

 

de-acolo de unde toate se nasc, in iubire

 

 

 

din iubire

 

pentru iubire ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma refer la credinta in singura forta vie a universului: Dumnezeu

 

De unde sti tu ca e singura?

 

Nu ti se pare ca miliarde de Galaxii cu miliarde de sisteme solare e cam mult pentru care umbla pe la tara ca sa lase gravida o sarmana fecioara ...ca vrea si el sarmanu sa aibe un fiu?

 

 

de-acolo de unde toate se nasc, in iubire ... din iubire ... pentru iubire ...

Ce poetic !

 

Desi mi se pare mai real sa afirmi ca GANDUL este cea mai mare forta creatoare a Universului !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde sti tu ca e singura?

 

Nu ti se pare ca miliarde de Galaxii cu miliarde de sisteme solare e cam mult pentru care umbla pe la tara ca sa lase gravida o sarmana fecioara ...ca vrea si el sarmanu sa aibe un fiu?

 

De unde stii tu ca nu e singura? :spiteful: Poti crede, dar nu poti stii. La fel si eu, pot sa zic: asta cred.

 

El "sarmanu" avea deja un fiu, pentru ca Fiul a fost de la inceput, asta daca crezi Biblia (dar din moment ce ai dat exemplul cu Fecioara, banuiesc ca de acolo e luat.) Fiul doar s-a intrupat in om atunci.

 

Apoi, de ce e cam mult? Daca am admite ca Dumnezeu e omni-omni, oare nu poate El sa faca ce vrea? E cam mult pentru cine? Sau te referi ca e cam multa osteneala pentru noi?

 

Si nu in ultimul rand, El "sarmanu" nu pentru binele Lui, ca sa "aiba El un fiu" a facut asta, ci pentru noi, oamenii, ca sa ne salveze pe noi, de fapt, pe cine doreste sa fie salvat (vezi liberul arbitru). Asta tot luat din Biblie, de unde ai luat istorisirea cusarmana Fecioara.

 

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum ne-ar vorbi Dumnezeu in cuvinte? ... cam asa! :jester:

 

De ce esti agitat? Lasa-Ma sa am Eu grija de problemele tale. Eu voi fi Cel Care se va gandi la ele. Nu astept altceva decat sa te predai Mie. Eu intervin numai atunci cand tu stii cum sa te abandonezi in intregime, atunci nu mai trebuie sa-ti faci griji de nimic. Spune adio tuturor temerilor si descurajarilor tale. Pari ca nu ai incredere in Mine.

 

Sa te abandonezi inseamna sa iti intorci gandurile de la toate problemele tale. Lasa totul in mainile Mele, spunand “Faca-se voia Ta, Doamne. Gandeste-te Tu la asta!. Asta inseamna “Doamne, Iti multumesc pentru ca ai luat totul in mainile Tale si vei rezolva asta pentru binele meu cel mai inalt!.

 

Eu ma gandesc intotdeauna la tine, dar te pot ajuta numai cand tu te bazezi total pe Mine.

Eu te intreb,daca tu ai facut asa cum scrii,si cu ce rezultate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×