Sari la conținut
Forum Roportal
maverik30

Lagosa necompensat? Silimarina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu se poate. ministerul sanatatii in frunte cu mult stimatul ministru au decis ca pentru BOLILE DE FICAT sa nu se compenseze nici un medicamant. explicatia " nu este dovedit stiintific ca au rezultate" ! va dati seama cati bani tre sa dam pe hepatoprotectoare acum ? rusine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce trebuie sa iei hepatoprotectoare? In primul rand hepatoprotectoarele nu sunt medicamente ci doar suplimente alimentare si in al doilea rand nu ai pe ce da banii? Cumpara-ti legume, fructe, mancare sanatoasa, ca iti va ajuta mult mai mult ficatul decat lagosa sau silimarina care oricum contin destule chimicale pe langa substanta activa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare nespus de rau ca trebuie sa va contrazic ! Functia ficatului bolnav,mai ales a unuia infectat cu virusul C trebuie sustinuta cu HEPATOPROTECTOARE, legume,fructe,apa de ploaie.Asta este ,,sfatul,,medicilor romani mai saraci decat bolnavii pe care ii trateaza.Oriunde in lume ,din nordul indepartat al Canadei si pana in josul globului pamantesc in Australia sau Noua Zeelanda un medic competent prescrie HEPATOPROTECTOARE ! Desigur ca un regim alimentar cat mai naturist ajuta si detoxifica un ficat gras si bolnav. Am un unchi ce sufera de HVC de 15 ani (are 56) si in ritmul sacadat ,alert si drept catre prapastia CIROZEI ,Ministerul Sanatatii de la BARANI (oaie in ungureste) si pana la actualul ministru (tot ungur) ,avand la conducerea sa nu prea multi medici ci contabili,electricieni sau tinichigii au scapat bolnavii de HEPATITA de suferinta ( murind mai repede ) Daca cineva dispune de ceva hepatoprotectoare ( Lagosa,Esentiale,Liv 52,Silimarina,Hepavit,Hepatoprotect,Muguri de stuf,... ORICE in ultima instanta ) si nu va mai fac trebuinta VA ROG DIN SUFLET sa le donati unchiului meu aflat intr-o situatie financiara disperata.IN FRANTA de exemplu, exista un COS la dispozitia celor care nu mai au nevoie de un anumit medicament pe care il doneaza celor nevoiasi.Acel madicament trebuie insa sa aibe termen de valabilitate cel putin o luna ! In speranta ca ne puteti ajuta rog un telefon la 0723.06.34.34. sau e-mail la <<ggg00777@gmail.com>> SANATATE SI VIATA LUNGA ! *************************NIHIL SINE DEO***********************

Editat de CAPRIS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare fratilor,

am gasit undeva pe un site si apoi si pe site-ul asta ca liv 52 ar fi scos din farmacii in germania deoarece ar cauza avansarea bolilor de ficat si deci ar fi daunator ficatului, unde am gasit prima data chiar era si un link spre un site in limba germana si l-am citit si intr-adevar zicea ceva de rau parca... ce mai stiti despre asta? ati aflat ceva concret, ca vad ca medicii in ro continua sa recomande liv 52 pt probl cu ficatul. nu prea stiu ce sa fac... poate ar fi mai bine sa iau doar silimarina... ce ziceti?

 

maverik,

tu cum iei hepato astea, cite pe zi si pentru ce / la ce intervale de timp le iei / repeti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si apoi am gasit pe undeva tot pe site aici si in alte parti la fel ca se recomanda gimnastica sau miscare cel putin 20-30 de minute pe zi. ce miscare sa faci, ma intreb, cind tu te simti obosit si ficatul e marit. oare e bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si apoi am gasit pe undeva tot pe site aici si in alte parti la fel ca se recomanda gimnastica sau miscare cel putin 20-30 de minute pe zi. ce miscare sa faci, ma intreb, cind tu te simti obosit si ficatul e marit. oare e bine?

DETOXIFIERE,FARA MEDICAMENTE OTRAVITOARE SI AGRAVANTE ALE BOLII.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×