Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Bataia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multi nu isi dau seama, dar foarte multe femei sunt abuzate in relatia de cuplu de catre parteneri. De multe ori de suferit au si copiii.

Abuzatorii se justifica spunand ca fac asta din dragoste... dar oare asa sa fie?

Va invit sa discutati pe marginea acestui subiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ohohohohhh........ Ce subiect......

 

Parerea mea. Indivizii care se coboara atat de jos... ba nu, ce zic eu, nu se coboara, sunt deja acolo.. atat de jos incat sa loveasca o femeie... Deci ei ..care este.. sunt pe o scara inferioara a evolutiei omului ... sunt rude apropiate cu Neanderthal people.

Intotdeauna am considerat ca un conflict se poate rezolva cu vorba. Dar, o bruta limitata, in lipsa de argumente, face si el cat il duce chestia aia care are prea mult spatiu intre urechi, formal ii zice creier, da' nu se aplica la ei.

Da. Pumni, picioare, in cel mai fericit caz palme. In cel mai nefericit caz, cutite si alte obiecte din dotare.

E superior prin forta si se foloseste de asta. Si da.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Is blegi. Ca sa nu le zic proaste. Stau dintr-o aparenta lipsa de alternative si de frica. De obicei au copii.

Unde sa plece singure cu copiii? Putine se gandesc ca sunt locuri special create pentru femeile abuzate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E superior prin forta si se foloseste de asta. Si da.

Mai grav e cand femeia suporta cu stoicism bataile aplicate. Tot din dragoste. Ce-o fi in capul lor? Nu pot sa inteleg cum le place sa sufere, mai rau ca niste masochiste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Is blegi. Ca sa nu le zic proaste. Stau dintr-o aparenta lipsa de alternative si de frica. De obicei au copii.

Unde sa plece singure cu copiii? Putine se gandesc ca sunt locuri special create pentru femeile abuzate.

Da, dar rude, parinti, catei, purcei.... ce naiba. Nu pot fi chiar atat de neajutorate. E mai bine sa suporti abuzul decat sa pleci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu stiu. Intotdeauna m-am gandit ca e si o legatura bolnavicioasa intre ele si nenorociti. Un fel de interdependenta... El nu poate fara ea, daca pleaca, o urmareste, o ameninta, o tine in teroare... Ea ar pleca si totusi nu o face..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da . se ajunge la carente emotionale grave care cu greu pot fi reparate . exista violenta domestica exista violenta oriunde . pe mine nu m a batut nimeni ma refer la parteneri dar ma bateau cand eram mica alte persoane si ajungi cu sechele . persoanele care sunt vatamate au nevoie de spijin curaj si vointa pt a reusi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, nu stiu. Intotdeauna m-am gandit ca e si o legatura bolnavicioasa intre ele si nenorociti. Un fel de interdependenta... El nu poate fara ea, daca pleaca, o urmareste, o ameninta, o tine in teroare... Ea ar pleca si totusi nu o face..

 

Am vazut la o emisiune ce spui tu.

 

El o bate,dupa acea isi cere iertare,ii jura ca nu o sa mai faca niciodata,apoi face cadouri,favoruri ,se poarta foarte frumos si o iubeste mai ceva decat inainte sa o bata si mai intens decat unul care nu e violent si tot asa.Ea a fost iubita putin sau deloc si o iubire la intensitate normala nu o mai satisface.Cam asa explicau aia in emisiune.

Editat de Jet Black

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici la animale masculul nu ataca femela, se lupta eventual cu alti masculi pentru teritoriu ( sau femele :cry: ).

mda, dar 'omul' are pretentia ca este superior animalelor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×