Sari la conținut
Forum Roportal
everytime

ingerii si contactarea lor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stie cineva metode de a contacta ingerii?

Trebuie sa cereti ajutor Ingerilor vostri Pazitori, chiar daca ei stationeaza permanent langa voi. Ingerii vor sa ne ajute, dar nu pot sa ne ajute daca nu le cerem. O lege universala care uneste ingerii mentioneaza,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa comunici cu ingerii...??? mda am mai auzit asta..dar nu cred ca o sa se reuseasca la toti..nu poti chema ingerul pur si simplu si el va venii..!!! trebuie sa ai anumita pregatire sufleteasca... credinta mare.. sa stii unele lucruri!!! si de fapt ingerul comunica mai mereu cu noi dar noi suntem prea surzi de credinta sa-l auzim...???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au existat exceptii cand ingerii s-au aratat oamenilor.Nicidecum sa comunici cu ei sau sa te rogi lor.Ei au o misiune primita de la Dumnezeu.Uite ce spune Scriptura:

 

EVREI 1

13. Si caruia din ingeri i-a zis El vreodata: "Sezi la dreapta Mea, pana voi pune pe vrajmasii Tai asternut al picioarelor Tale?"

 

14. Nu sunt oare toti duhuri slujitoare trimese sa indeplineasca o slujba pentru cei ce vor mosteni mantuirea?

 

Si in Apocalipsa 22 cand i s-a aratat sfantului Ioan:

 

 

8. Eu, Ioan, am auzit si am vazut lucrurile acestea. Si dupa ce le-am auzit si le-am vazut, m-am aruncat la picioarele ingerului, care mi le arata, ca sa ma inchin lui.

 

9. Dar el mi-a zis: "Fereste-te sa faci una ca aceasta! Eu sunt un impreuna slujitor cu tine, si cu fratii tai, proorocii, si cu cei ce pazesc cuvintele din cartea aceasta. Inchina-te lui Dumnezeu."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stie cineva metode de a contacta ingerii?

 

Da dar numai ingerasi de sex feminin!

Iti foloseste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×