Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

Misterele cartofului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am facut de curand,o ,,garnitura'' de cartofi(eu am mancat-o asa,goala)din cartofi fierti,cu mult unt,patrunjel,si masline feliate.A fost foarte buna. :o: :doh:

si tine 'garnitura' asta de foame? :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am facut de curand,o ,,garnitura'' de cartofi(eu am mancat-o asa,goala)din cartofi fierti,cu mult unt,patrunjel,si masline feliate.A fost foarte buna. :doh: :lazy:

masline negre sau verzi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si bineinteles cu muuulta sare [stiu ca nu e sanatos da' mie asa-mi place]

Editat de copil-in-anonimat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la cata mancare stiam io sa fac era multumit sa mance un ou care nu a ars , sau cartofi bine fierti :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Friday, 19 April 2013

 

 

Musaca din carne de porc

 

 

Se spală carnea, se curăţă. Legumele şi zarzavaturile se spală şi se lasă să se scurgă. Se trec prin maşina de tocat. Se amestecă bine cu sosul de roşii, sarea şi mirodeniile.

 

Separat, se curăţă şi se spală cartofii, apoi se fierb. După aceea, se pasează cu lapte şi unt şi se amestecă bine, pentru a se obţine un piure pufos.

 

Se unge fundul şi pereţii unui vas termorezistent cu ulei şi se pune un strat de piure, peste care se toarnă un strat din compoziţia cu carne. Se alternează straturile, ultimul strat fiind din piure. Se cuprinde compoziţia cu apă. Ultimul strat se unge cu cele două ouă bătute bine. Vasul se dă la cuptor, la foc potrivit, p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×