Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Parca era de bun simt sa nu se scrie cu: k,q, ect. ca e mai greu de citit, nu toti suntem de aceasta generatie!

Cat despre intamplari, nu am nimic de spus!

 

 

 

 

saloot:D eo sunt noua p aici sh am citit tot in legatura q intamplariile voastre...interesant si ff ciudat..singurele lucruri c le putem face e sa analizam q atentzie situatziile....si eo am doua povesti..kre m-au speriat destul de tare...si as vrea sa vad dak voi va datzi seama c au fost ..

prima intamplare a fost km asa..: intr-o seara de sambata am fost invitata la ziua prietenei mele cele mai bune..langa un park..un restaurant lejer..[nu conte] p la vreo 11 noaptea eo impreuna q doua prietene am decis sa ne plimbam prin park....eo studiind aceste fenomene am impresia k cnv straniu ma urmarea..ne-am asezat p o banka..o prietena s-a pus p banka intinsa iar eo q cealalta fata ne-am pus sus p banka..si povesteam..ne uitam la stele..askultam muzika p telefon dar deodata..nu am mai ask muzik..dupa cateva sek..s-a auzit un fosnet in spatele nostru..m-am uitat in spate si nu am vaz nik..m-am uitat atenta la fata aceea kre era langa mn si am intr "ai auzit si tu?" iar ea "da..am auzit" ..am mai stat 3 secunde..s-a auzit al doilea fosnet ..s-a uitat in spate si nu a vazut nimik...iar deodata s-a auzit al treilea fosnet..ne-am uitat amn2 si am tresarit..iar deodata am simtzit k ii cnv in spatele meu..am sarit d p banka..si deodata am simtzit qm mi se miska banka la picioare..prietenele mele au sarit d p banka si am fugit..le-am intrb si p ele sa vad dak nu am viziuni..si amn2 mi-au spus k au simtzit qm banka s-a miskat si prk le ridika in sus...

a doua intamplare a fost tot in seara aceea:am mers doar eo tot in park sa vorbesk la telefon..deodata linia s-a intrerupt..din tufisuri se vedea un glob albastru..straniu si o ceatza..am ramas socata..am zis q o voce apasata "Ce vrei?" iar deodata globul acela albastru se transformase in niste ochi rosii k d sange..sa fiu sincera..i-am zis "lasa-ma in pace bestie" si am fugit...am ramas socata...knd am ajuns inauntru..am putut sa sun inapoi persoana q kre conversam la telefon..

deci eo una dupa intamplarile astea am ramas maska..:|:|...skz dak v-am strikat nervii q kate randuri am skris:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
saloot:D eo sunt noua p aici sh am citit tot in legatura q intamplariile voastre...interesant si ff ciudat..singurele lucruri c le putem face e sa analizam q atentzie situatziile....si eo am doua povesti..kre m-au speriat destul de tare...si as vrea sa vad dak voi va datzi seama c au fost ..

prima intamplare a fost km asa..: intr-o seara de sambata am fost invitata la ziua prietenei mele cele mai bune..langa un park..un restaurant lejer..[nu conte] p la vreo 11 noaptea eo impreuna q doua prietene am decis sa ne plimbam prin park....eo studiind aceste fenomene am impresia k cnv straniu ma urmarea..ne-am asezat p o banka..o prietena s-a pus p banka intinsa iar eo q cealalta fata ne-am pus sus p banka..si povesteam..ne uitam la stele..askultam muzika p telefon dar deodata..nu am mai ask muzik..dupa cateva sek..s-a auzit un fosnet in spatele nostru..m-am uitat in spate si nu am vaz nik..m-am uitat atenta la fata aceea kre era langa mn si am intr "ai auzit si tu?" iar ea "da..am auzit" ..am mai stat 3 secunde..s-a auzit al doilea fosnet ..s-a uitat in spate si nu a vazut nimik...iar deodata s-a auzit al treilea fosnet..ne-am uitat amn2 si am tresarit..iar deodata am simtzit k ii cnv in spatele meu..am sarit d p banka..si deodata am simtzit qm mi se miska banka la picioare..prietenele mele au sarit d p banka si am fugit..le-am intrb si p ele sa vad dak nu am viziuni..si amn2 mi-au spus k au simtzit qm banka s-a miskat si prk le ridika in sus...

a doua intamplare a fost tot in seara aceea:am mers doar eo tot in park sa vorbesk la telefon..deodata linia s-a intrerupt..din tufisuri se vedea un glob albastru..straniu si o ceatza..am ramas socata..am zis q o voce apasata "Ce vrei?" iar deodata globul acela albastru se transformase in niste ochi rosii k d sange..sa fiu sincera..i-am zis "lasa-ma in pace bestie" si am fugit...am ramas socata...knd am ajuns inauntru..am putut sa sun inapoi persoana q kre conversam la telefon..

deci eo una dupa intamplarile astea am ramas maska..:|:|...skz dak v-am strikat nervii q kate randuri am skris:D

 

 

"eo" cred ca ai probleme grave cu gramatica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
skz dak v-am strikat nervii q kate randuri am skris:D

Cu cate randuri ai scris, nu, dar cu limbajul de mirc, da. Citeste regulamentul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Mey" PePsY LiGhT 4u mai bine da-i un edit si corecteaza-te. Si eu am 16 ani(probabil cum ai tu, avand in vedere limbajul acela de "yahoo messenger)", dar totusi, eu cred ca pe forumuri si site-uri se posteaza civilizat si sa inteleaga lumea. Cu cine ai facut romana? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, buna tuturor! N-am mai trecut de mult pe aici dar ultima experienta m`a cam obligat s-o fac, tocmai pentru faptul de a va povesti si voua cate "ceva" din vacanta de vara.

 

Cu riscul de a fi luata drept nebuna, paranoica &co, va voi spune ce am vazut eu si inca 4 persoane in tabara Moneasa din judetul Arad. Ei bine, voi incepe, bineinteles, cu inceputul.

 

Intr-o zi, pe cand ma aflam in tabara moneasa, am asistat intamplator la o discutie dintre administrator si o persoana de acolo. Administratorul ii spunea respectivului ca profesoare si elevi din alte grupe (ce fusesera in tabara aceea) s-au plans de fantome. Prima reactie a mea a fost -atunci mi se parea normal- sa incep sa rad. Le-am povestit celor 2 prietene ale mele. In fiecare seara, nu stiu nici acum motivul, adimistratorul ne baga in vile de la ora 10 seara, patruland in jur de 10 minute cu lanterna de la ora 10 sa se asigure ca am intrat in vile.

In seara urmatoare (dupa ce am ascultat discutia), eu impreuna cu doua fete si un baiat, ne-am asezat pe o banca sub o salcie. Toate bune si frumoase, radem, vorbim una alta, cand baiatul spune ca ii este frig si se duce sa`si ia inca o bluza pe el. Nici bine nu pleaca si amica mea, M, vede o lumina pe podul din apropiere care se deplasa destul de rapid. Striga si ne arata si nou si o vedem. O sfera luminoasa alb-bleu, se deplasa destul de repede, de marimea unei mingi de handbal (noi eram la 150 de metrii de ea asa ca marimea ei initiala putea fii mai mare) traversa podul spre tabara noastra. Am strigat si la baiatul care era cu noi, dar pana sa se intoarca, "mingea" noastra disparuse.

Plecam speriate de sub salcie. Ne asezam pe banca din fata vilei si stam in jur de 15 minute. Dintr-odata, baiatul care era cu noi ne spune : "fetelor, va zic ceva, dar sa nu va speriati..." si ne arata spre un loc unde la sfarsitul saptamanii, duminica, se face foc de tabara. Ziua respectiva, era o zi de joi. Din nimic, se aprinsese un foc... am pus asta pe baza imaginatiei si ca poate, a fost jar acolo.. (trecusera totusi 4 zile si in seara precedenta si plouase! :| ). Toate ca toate dar apare un caine care se uita intr`un punct fix si latra.

Le-am povestit patania si altor colegi de acolo, si, normal, nu ne-au crezut.

A doua zi, i`am zis profesoarei (care din "intamplare" este matusa mea :lol: ). Nici ea nu ne-a crezut, dar chiar in seara aia, bunica mea, care se afla si ea in tabara si pe care o luase matusa mea la munte din cauza unor probleme de sanatate (stiti voi, probleme cardiace, crize.. :| ) vede si ea aceeasi sfera numai ca era de data aceasta rosiatica. Cobora de pe munte si s`a oprit in fata ferestrei ei, s-a lasat putin in jos si apoi a disparut.

Nu trece o zi si aceeasi sfera o vede si baiatul care era cu noi in seara aceea (el nu vazuse sfera atunci).

 

Eu cred ca era o entitate... matusa mea crede ca erau extraterestrii... chiar nu stiu ce a fost dar important e ca a fost ceva cu care nu-i de gluma. Stiti vorba aia "pana nu vad nu cred" - asa eram si eu si iata ca am avut ocazia sa vad si apoi sa si cred.

 

Daca stiti alte cazuri, legate tot de zona asta, chiar as dori sa le postati.

 

In primul rand sunt convins ca nu au fost fulgere globulare , am vazut unul si eu cand era o furtuna si era un glob in centru fulger deasupra lui si dedesupt

 

 

In al doilea rand la padurea Baciu de langa Cluj s-au mai intalnit astfel de entitati , care sunt ORB , sunt spirite ale naturii :D

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ORBS

 

Physical Characteristics and Personality

 

In addition to glowing balls, Orbs can appear in a rainbow of colors. Barely physical, their bodies can be described as bubbles of energy. Scientists, who have researched Orbs, believe their body is made of dense groupings of charged particles called plasma. This could mean that Orbs are the simplest sentient beings in the Universe.

 

In regards to polarity, Light/Dark, they appear to be polarized to the Light. Orbs feel and express

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×