Sari la conținut
Forum Roportal
kylie

Facultatea de farmacie

Postări Recomandate

As avea nevoie de cateva informatii daca doreste sa ma ajute cineva...anul acesta am dat admitere la farmacie si am picat din pacate cu doar 5 sutimi,asta mi-a fot norocul,apoi am dat si la medicina si am luat la buget...

sincera sa fiu, imi doresc enorm sa fac farmacia,motiv pentru care voi da din nou la anu'....la medicina, desi am intrat sunt constienta ca nu o pot face deoarece este costisitoare si nu prea am din pacate posibilitati materiale,iar parintii isi fac griji ca nu m-ar putea ajuta cum trebuie pe perioada studiilor....

m-am decis sa fac anu asta la medicina(in ideea ca e in domeniu,am inteles ca fac si unele materii pe care le-as face si la farmacie,plus ca ma voi obisnui cu disectiile pe cadavre :D pe are de asemenea le voi face si la cealalta)timp in care am sa ma pregatesc si pt farma iarasi...

din cate stiu la farma nu tre sa faci si master,pt ca ar fi inclus in cei 5 ani...am dreptate?

am citit pe net ca ar exista farmacisti primari si alte 2"grade"ca sa spun asa...imi puteti explica ce inseamna aceastea avand in vedere ca toti studentii fac 5 ani de farma si atat?

si ultima intrebare ar fi din ce an m-as putea angaja in cadrul fac de farma si cam cat as castiga(nu ma intereseaza in mod special banii,facul o voi face ca imi place nu din alte motive,dar vreau sa stiu daca ma pot pune pe picioare cat mai repede fara sa mai depind prea mult de ai mei,sunt constienta ca nu avem o situatie prea buna :lol:

nu vreau sa sune ca un discurs de miss universe dar sincer imi place sa stiu ca pot ajuta oameniii de langa mine,le pot alina suferinta,ma simt implinita ca om in acest fel,nu aleg farma pt bani,as face-o din pasiune....

astept cu interes cat mai multe informatii despre facultate,de la studenti sau absolventi,sau de la oricine altcineva...va multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×