Sari la conținut
Forum Roportal
deutza_87me

ce ati raspunde la urmatoarea intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

..si inca o chestie care ar trebui precizata,, in relatia mea cu el numai el are dreptate ,,,daca il contrazic cu cea mai mica chestie se enerveaza si dispare cateva zile...il iubesc dar nu stiu cum sa ii inmoi sufletul...

 

asa l-ai obisnuit tu!trateaza-l cu aceeasi moneda,sa vedem ii place?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si inca o chestie care ar trebui precizata,, in relatia mea cu el numai el are dreptate ,,,daca il contrazic cu cea mai mica chestie se enerveaza si dispare cateva zile...il iubesc dar nu stiu cum sa ii inmoi sufletul...

 

Nimeni nu are dreptate mereu sau numai el/ea. Nu stiu despre ce il contrazici dar se pare ca ori te considera naiva si nestiutoare in general si asta denota ca se crede atotstiitor iluzie pe care o au multi oameni ori intradevar poate are dreptate in chestiile particulare unde il contrazici.

Totusi ar trebui sa dea dovada de putin mai multa maturitate si intelepciune si sa stea de vorba cu tine si sa-ti explice de ce crede ca el are dreptate si tu nu.....nu sa se enerveze si sa dispara.Asta e un semn ca nu-i plac confruntarile de orice natura.

Cit despre ai "inmuia sufletul"...draga mea...teama mie ca oricat l-ai iubi,nu poti schimba un om.Cu cit mai mult incerci cu atit mai mult vei esua.

In alta ordine de idei,poate el are anumite prioritati la monentul actual si anume sa faca bani si sa se realizeze dpdv material dupa care se gandeste ca-si va putea intemeia o familie si trai viata pe care si-o doreste. Poate situatia financiara il consuma acum si trage tare cit are ocazia si oportunitatea.

 

Gandeste-te ca barbatii au alt "mind set" decat femeile.Tu l-ai intrebat o intrebare la care probabil asteptai un raspuns romantic sau epic iar el ti-a dat un raspuns sincer si realistic.Putea sa te minta si sa-ti spuna ce probabil doreai sau sperai sa auzi .Intr-un fel trebuie sa-i apreciezi sinceritatea chiar daca te-a ranit.

 

PS: Acum sincer vorbind si eu as suferi daca as da faliment.Fereasca sfantul...dar totusi nu asta ar fi tragedia vietii,cel putin pentru mine.

Editat de xqzy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa mor inainte de a reusi sa realizez tot ce mi-am propus sa fac in viata asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca m-ar durea foarte mult sa stiu ca "viitorul nu suna bine". Fara el ar durea.

 

Seamana... :lol:

 

Da, unul dintre lucrurile de care ma mai tem e sa aflu ca am o boala incurabila (cancer) si zilele imi sunt numarate... Prefer sa nu stiu decat sa stau cu gandul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa pretuiesti viata dar nu pentru ceea ce inseamna ea ci pentru ceea ce valoreaza.....o viata nu valoreaza nimic dar nimic nu valoreaza cat o viata.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa pretuiesti viata dar nu pentru ceea ce inseamna ea ci pentru ceea ce valoreaza.....o viata nu valoreaza nimic dar nimic nu valoreaza cat o viata.....

vezi ca te contrazici la un moment dat

sa pretuiesti viata pt nimicul ei?.....

are inteles ceea ce ai spus dar nu in aceste contexte ci separat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vezi ca te contrazici la un moment dat

sa pretuiesti viata pt nimicul ei?.....

are inteles ceea ce ai spus dar nu in aceste contexte ci separat

 

 

ok...cel mai rau este sa fii singur pe cont propriu si sa nu te ajute nimeni....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×