Sari la conținut
Forum Roportal
deutza_87me

ce ati raspunde la urmatoarea intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am un prieten care locuieste in italia....pe zi ce trece imi dau seama ca singurul lucru important pentru el sunt banii si atat...am intrat aici pt ca nu stiu cu cine sa vb nu stiu cu cine sa ma sfatuiesc si am nevoie de asta..simt ca trebuie sa-mi spun povestea cuiva ca sa ma linistesc...pt inceput..i-am pus o intrebare simpla : ce te-ar face sa suferi cel mai mult in viata....si el mi-a raspuns : sa dau faliment.....voi ce ati raspunde la aceasta intrebare? si as vrea sa fiti sinceri pt ca am nevoie de un sfat bun..si inca o chestie care ar trebui precizata,, in relatia mea cu el numai el are dreptate ,,,daca il contrazic cu cea mai mica chestie se enerveaza si dispare cateva zile...il iubesc dar nu stiu cum sa ii inmoi sufletul...

Editat de deutza_87me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate pe lumea asta exista si oameni care inca nu au descoperit adevarata valoare a sufletului.

spune-i ca risca sa dea faliment din punct de vedere sufletesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ramai fara bani, peste o saptamana poti sa ai norocul sa castigi, vine o pensie, un salar:P

poti pierde multe alte lucruri care nu tin de bani,care nu se mai intorc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rahat

asta-i raspundeam

adica nu rahatule

ci doar rahat

sa-l fac curios ca ce-am vrut sa zic

 

Iti dau dreptate. In tot ce scrii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar suferi mai mult daca ar da faliment si nu ar mai fi cineva ca tine sa il spijine!spunei si treaba asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Banul... hmmm, mda...

Cred cu tarie ca banii intretin fericirea...

Cei ce au fost saraci si au iubit, stiu ce inseamna lucru' asta. Cei ce azi au bani si nu iubesc, la fel stiu lucru' asta...

Banii au un rol important in viata de zi cu zi, pentru ca nu degeaba exista proverbul "iubirea trece primordial prin stomac"

Ce pot sa zic, probabil tu ai o situatie financiara buna, probabil datorita parintilor sau norocului tau, dar unii oameni muncesc din greu pentru a avea ce sa puna pe masa, pentru a oferi pers. iubite un zambet de weekend, o excursie frumoasa, o hainuta draguta bebelului.

Lungesc frumosul meu monolog prin a iti spune ca viata este o lupta, iar lupta este ca si pierduta... De ce? Pentru ca indiferent cat ai alerga dupa fericire, niciodata nu esti destul de implinit. Continuitatea lucrurilor nu exista, undeva acolo exista o intrerupere si atunci mereu trebuie sa o iei de la capat!

Eu zic sa porti unele discutii cu el, sa muncesti alaturi de el, sa fii langa el! Conteaza mult.

Iti doresc bafta maxima!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×