Sari la conținut
Forum Roportal
mirela b

Boli psihice - chestionar.

Evaluează acest topic

Ati suferit sau suferiti de vreo boala psihica?  

92 membri au votat

  1. 1. Despre boli psihice.

    • Da, am suferit dar m-am facut bine.
      8
    • Da, am suferit si inca ma tratez.
      33
    • Nu am suferit dar am pe cineva in familie care sufera.
      12
    • Nu am suferit.
      16
    • Nu stiu.
      23


Postări Recomandate

ma uit pe topicul asta si ma minunez.... oameni buni, nu mai bagati toate lucrurile intr-o oala!!! chiar credeti ca daca v-ati trezit o saptamana cu fata la asterunuri suferiti de o boala psihica... psihozele sunt adevaratele boli psihice... ma indoiesc ca voi cei 19 sau cati erau in rasp ala auziti voci si aveti vedenii desi nu va dati seama, ca altfel nu ati sta aici la discutii, intr-o oarecare luciditate... nu zic ca daca aveti fobii sau nevroze e nimica toata, dar nu mai spuneti ca suferiti de nus ce boli cand de fapt aveti cateva probleme nerezolvate... mare parte din ele, odata descoperite, le puteti rezolva si singuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma uit pe topicul asta si ma minunez.... oameni buni, nu mai bagati toate lucrurile intr-o oala!!! chiar credeti ca daca v-ati trezit o saptamana cu fata la asterunuri suferiti de o boala psihica... psihozele sunt adevaratele boli psihice... ma indoiesc ca voi cei 19 sau cati erau in rasp ala auziti voci si aveti vedenii desi nu va dati seama, ca altfel nu ati sta aici la discutii, intr-o oarecare luciditate... nu zic ca daca aveti fobii sau nevroze e nimica toata, dar nu mai spuneti ca suferiti de nus ce boli cand de fapt aveti cateva probleme nerezolvate... mare parte din ele, odata descoperite, le puteti rezolva si singuri...

 

Corect :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma uit pe topicul asta si ma minunez.... oameni buni, nu mai bagati toate lucrurile intr-o oala!!! chiar credeti ca daca v-ati trezit o saptamana cu fata la asterunuri suferiti de o boala psihica... psihozele sunt adevaratele boli psihice... ma indoiesc ca voi cei 19 sau cati erau in rasp ala auziti voci si aveti vedenii desi nu va dati seama, ca altfel nu ati sta aici la discutii, intr-o oarecare luciditate... nu zic ca daca aveti fobii sau nevroze e nimica toata, dar nu mai spuneti ca suferiti de nus ce boli cand de fapt aveti cateva probleme nerezolvate... mare parte din ele, odata descoperite, le puteti rezolva si singuri...

 

eu cred ca e mai bine sa lasam sa vorbeasca fiecare pt el nu cred ca putem simti ce simte x y sau z si sa ii judecam. plus ca tu ironizezi precum sculatul cu fatza la asternut cand tu poate nici nu ai citit povestile lor si nu stii mai nimic despre ei. ipocrizia si ironia nu ajuta nimanui deci inclusiv tie nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti suparat inseamna ca suferi de vreun fel de depresie.Caci sunt atatea ( distimica , postnatala , reactiva , de sezon )

 

Daca esti nelinistit si nu ai incredere in sine inseamna ca suferi de vreun fel de anxietate (sociala , generalizata , anxietate cu decompensari paroxiste)

 

Daca iti e frica de bataie cica suferi de RHABDOFOBIE , daca ii urasti pe politicieni suferi de POLITICOFOBIE , daca ti se face teama cand auzi ca un meteorit va lovi pamantul atunci ai METEOROFOBIE , daca iti e frica ca nu cumva sa cazi , suferi de EOSOFOOBIE.Mai multe despre fobii aici http://www.medikal.ro/articole_medicale/bo...te/fobiile.html

 

Cica si cosmarul ar fi o tulburare psihica.

 

E dea dreptul ridicol.Toti acesti termeni mascheaza realitatea care e cu totul alta.Insa e la moda sa jonglezi cu termeni de astia sofisticati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am suferit, sufăr şi voi suferi

 

ce să fac? dacă am psihic :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×