Sari la conținut
Forum Roportal
androgin_girl

Make-up and fashion la transexuali si travestiti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care este limita intre un machiaj lejer,care va avantajeaza si cind devine excesiv,neadecvat,vulgar? Dupa parerea voastra machiajul de seara,mai strident,ar trebui folosit doar in imprejurari speciale,party-uri?Am gasit un subiect asemanator aici si as fi curios care este parerea voastra,cei care preferati hainele feminine. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt gay,asa ca am cunoscut destui trans-sexuali(sau travestiti,cum vreti voi).Cand erau ,,femei'' pareau ca nu se pot abtine sa nu exagereze...machiajul era nu doar ,,abundent'' ci exagerat...vestimentatia,nu era doar ,,de seara''(de exemplu)ci (poate) de scena...lame-uri,sclipici,peruci in culori vii,machiaj strident...si,mai ales, combinatia intre ele...

Chiar si la machiaj,exista o regula simpla: machiajul ochilor sa nu concureze cu machiajul buzelor.Daca ambele sunt subliniate,efectul e...strident.

Cred ca ar trebui sa existe mai multa moderatie,ca altfel efectul e chicist,si cu greu ar putea ,,fata'' sa fie privita ca o femeie,ci eventual,ca un clown,sau ca o centurista...

Cred ca ,pana si machiajul de seara(scena)ar trebui sa aiba unele limite...ca am vazut si cazuri de grotesc involuntar...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt gay , nu cunosc modul de a se imbraca de a se manifesta al transexualilor de asta am lansat si eu acest subiect.Consider ca expunerea in public a transexualilor arunca o umbra negativa asupra comunitatii noastre eu am intrat recent intr-o comunitate nou infintata ,transexuali.ro pentru a-mi putea manifesta deschis orientarea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca un om poate avea o alta optiune sexuala , pot intelege ...dar faptul ca se impauneaza ca un papagal, n'am cum sa pricep .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×