Sari la conținut
Forum Roportal
band3ras

Despre relatii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stii, de-asta mi-e frica, sa renunt atat de mult la orgoliu incat la un moment dat sa explodez si sa inchei relatia. Fara sa am nimic sa-mi reprosez dar cu regret in suflet.

Am mai avut si alte relatii cu "domnisoare" mai in varsta si mai mature, dar ele au stiut intotdeauna sa-mi demonstreze unde gresesc fara sa ma faca in fel si chip. Dar am uneori impresia ca ea are niste idei preconcepute foarte bine inradacinate despre rolul ei in relatie, si mi se pare de-a dreptul injositor din partea mea sa-i zic cum ar trebui sa se comporte ca o femeie (adica cu finete si tact). Ma tot intreb in ultima vreme cum ar reactiona la putina competitie (stiind ca e foarte posesiva).

 

Nu ma intelegeti gresit, dar nu as vrea sa o pierd, dar nu vreau nici sa imi calc pe toate principiile doar ca sa trecem peste.

 

Stiu ca sunt de multe ori ironic, sau cinic cand vine vorba de certuri. Nu pot fi serios cand e vorba de certurile astea minore, si asta o face sa explodeze.... cred

poate ea are alta problema si nu vrea sa spuna,ci doar te atentioneaza sa o aflii si singur ???zic si eu,ar fi o varianta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hehe!!!am avut probleme cu mai toti prietenii mei.

eram posesiva(ptr ca aveam motive),geloasa asemenea..ridicam vocea,faceam crize de nervi si ei radeau ca nebunii.

nush ce o fi atat de amuzant?

dar am impresia ca niciodata n am fost luata in serios din partea partenerilor . :blink:

ori sunt prea copilaroasa ,ori nu ma exprim cum trebuie intr-o relatie sau poate nu reusesc sa il cunosc pe om in adevaratul sens. e un talmes-balmes in capul meu referitor la mai tot ,dar in special in relatiile de dragoste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mareexecutor, poate pentru tine e usor sa vorbesti, dar cand iubesti nu poti pur si simplu sa-ti iei alta.

In fine, updates :blink:

 

Aseara ne-am impacat... intr-un fel sau altul, pur si simplu am lasat de la mine, si am facut compromis pana in capat. Am observat si ceva cu ocazia asta. Cand incercam sa-i zic doar o clipa ca si ea a gresit intr-un anumit fel, se aprindea, asa ca am lasat-o moale.

 

Cred ca am sa merg mai degraba pe ideea de a proceda cu tact si sa fac eu ce ar trebui sa faca o femeie. Merci pentru toate sfaturile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am sa merg mai degraba pe ideea de a proceda cu tact si sa fac eu ce ar trebui sa faca o femeie. Merci pentru toate sfaturile

De cat timp sunteti impreuna? Daca te vede ca pe un copil neserios nu-si poate imagina viitorul alaturi de tine. Am cunoscut un caz f asemanator, unde frustrarile ei se concretizau in cele mai stupide motive de cearta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mareexecutor, poate pentru tine e usor sa vorbesti, dar cand iubesti nu poti pur si simplu sa-ti iei alta.

In fine, updates :blink:

 

Aseara ne-am impacat... intr-un fel sau altul, pur si simplu am lasat de la mine, si am facut compromis pana in capat. Am observat si ceva cu ocazia asta. Cand incercam sa-i zic doar o clipa ca si ea a gresit intr-un anumit fel, se aprindea, asa ca am lasat-o moale.

 

Cred ca am sa merg mai degraba pe ideea de a proceda cu tact si sa fac eu ce ar trebui sa faca o femeie. Merci pentru toate sfaturile

exact...TACT este cuvantul!daca devii serios fata de ea o sa creada ca te indepartezi..si atunci o sa ii zboare toti fluturasii din cap,la mine a functionat...s-a speriat pur si simplu de cat de stapana eram pe situatie si cu cat calm priveam aspectul problemei...good luck

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O deranjeaza si pe ea unele chestii, poate acestea par nesemnificative dar stiu si eu personal cum e cand ceva te enerveaza si altii iti spun ca sunt fleacuri.

E bine sa fii intelegator in astfel de situatii :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O deranjeaza si pe ea unele chestii, poate acestea par nesemnificative dar stiu si eu personal cum e cand ceva te enerveaza si altii iti spun ca sunt fleacuri.

E bine sa fii intelegator in astfel de situatii :roll:

nu stiu de ce am senzatia ca daca o sa lase garda jos de tot o va lua in freza! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ea 20, Eu 25, Ea Pesti, Eu Rac, Eu nebun dupa ea, Ea sper la fel de nebuna dupa mine :crazy:

 

Dupa tine nu stiu da' nebuna posibil... si eu sunt Pesti :crazy:

Cu siguranta o enervezi cu gadilaturile in public si ea reactioneaza in consecinta.

Eu ma intalneam cu un cetatzean care avea obiceiul sa ma gadile si sa ma traga de elasticul de la sutien :crazy: yeah, I know... Clar ca-mi venea sa-i carpesc niste palme; daca aveam 20 de ani faceam si eu ca prietena ta, da acu'... varsta, maica, varsta :o: ....

Oricum, ideea e ca unele chestii te pot scoate din papuci, chiar daca par marunte.

Asa ca:

1. Renunta la scalambaieli in public

2. Vorbeste cu ea si spune-i ca reactioneaza putin cam dur

sau:

 

Ia-ti alta. (gaseste-ti)

Pe asta o plictisesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×