Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pentru cei care au vazut documentarul "zeitgeist" le propun aici sa ne expunem punctele de vedere,impresiile in urma vizionarii lui,pentru cei care nu l-au vazut le propun cu caldura sa il caute si sa se uite la el.so..astept pareri si opinii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scenariile de acolo sunt nu posibile, ci probabile.

 

Dupa ce am vazut documentarul m-am gandit la ce conspiratie ar putea sa fie de fapt in spatele celor care demasca la randul lor o conspiratie.

Asta chiar ar fi interesant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru cei care au vazut documentarul "zeitgeist" le propun aici sa ne expunem punctele de vedere,impresiile in urma vizionarii lui,pentru cei care nu l-au vazut le propun cu caldura sa il caute si sa se uite la el.so..astept pareri si opinii

 

Interesant zetigeist, desi combate Biblia si pe profetul Isus, confirma profetiile apocaliptice. Cred ca autorul documentarului e schizofren. Schizofrenii se contrazic mereu pe ei insisi in aceasi argumentatie sau ofera probe taman din ceea ce contesta. Adica din Biblie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scenariile de acolo sunt nu posibile, ci probabile.

 

Dupa ce am vazut documentarul m-am gandit la ce conspiratie ar putea sa fie de fapt in spatele celor care demasca la randul lor o conspiratie.

Asta chiar ar fi interesant.

la asta m-am gandit si eu prima data..unii care incearca ei sa demaste ceva fie chair imaginar..insa sunt cateva chestii mult prea stiintific demonstrate...

 

Interesant zetigeist, desi combate Biblia si pe profetul Isus, confirma profetiile apocaliptice. Cred ca autorul documentarului e schizofren. Schizofrenii se contrazic mereu pe ei insisi in aceasi argumentatie sau ofera probe taman din ceea ce contesta. Adica din Biblie.

 

 

la partea cu biblia mai ca dau mana cu ei...sunt in mare parte de acord cu teoria prezentata de acel "schizofrenic". si la partea cu biblia....well..daca cel care a scris-o nu a stiut sa nu se dea de gol...a dat acolo niste "indicii" pentru cine stie sa le citeasca,pentru ca in fond si ea a fost facuta dupa ceva original..e ca in jocul ala telefonul fara fir.la inceput a fost un mare adevar care intre timp trasnpus in mai multe feluri s-a deformat

Editat de Amaterasu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la partea cu biblia mai ca dau mana cu ei...sunt in mare parte de acord cu teoria prezentata de acel "schizofrenic". si la partea cu biblia....well..daca cel care a scris-o nu a stiut sa nu se dea de gol...a dat acolo niste "indicii" pentru cine stie sa le citeasca,pentru ca in fond si ea a fost facuta dupa ceva original..e ca in jocul ala telefonul fara fir.la inceput a fost un mare adevar care intre timp trasnpus in mai multe feluri s-a deformat

 

Pai tot la Armaghedon si Apocalipsa ne spune si zeitgeist ca vom ajunge, doar că nu ne va salva nimeni din situatia respectiva, decat probabil extraterestrii. E cam pesimist mesajul desi eu cred ca extraterestri vor veni curand, inclusiv liderul-preotul lor si vor fi ai dracu de multi care vor ridica mainile in sus si vor spune: "take me to your leader" , mama navă ne va veghea din cer 24 din 24.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ignoranta pot spune atata tot.dar e parerea ta si o respect.asa cum sper ca si u sa respecti parerea celor de aici:D si de acolo

 

Eu iti respect parerea prin faptul ca o combat. Nu e nevoie sa fi de acord.

 

Curand va fi pusa in scena O MARE MINCIUNA. Pentru ca toti cei care iubesc minciuna sa cada in plasa. Asa cum a fost pe vremea lui Hitler. Ce li s-a spus germanilor, sunteti cei mai frumosi si cei mai destepti. Si ei au crezut. Rasplata? 9 milioane de germani ucisi, 1 mil soldati, 8 mil civili.

 

Tot asa va fi si cu Zeitgeist si generatia Harry Potter. Li se va da tuturor o matura ca se salveze din neant.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca jumatate din ce se spune in Zeitgeist e adevarat, atunci batalia e deja pierduta. Ce este sigur in istorie e schimbarea. Chiar daca omenirea se va supune de buna-voie plutocratiei, generatiile urmatoare vor decide cat de justificata a fost ideea aceasta. La fel cum vor spune despre capitalismul de astazi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×