Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am inteles, insa daca in viata reala nu prea-si fac treburile ca lumea, nici in film nu prea merge si unele observa ca doar de business se vorbeste!!!

Ieri si in patinaj au fost criticate perechi care n-au reusit sa redea un "chemistry" intre ei, muzica si tema dansului perechi ... bla-bla topicul patinarii.

E greu sa te indragostesti de un partner gay, doar pe gheata sa fie amorez la o femeie aproape goala???  nici nu stiu de ce trebuie sa fie unu cu tema muzicii. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Night train to Lisbon, 2013 - Jeremy Irons si nu numai

Unbroken, 2014 - povestea unui atlet si aviator luat prizonier de japonezi in ww2, intamplare reala

Captain Philips, 2013 - Tom Hanks - un cargo capturat de pirații somalezi in 2009

 

Nu stiu pe care sa il recomand mai întâi.

 

Obvious child, 2014, un fel de drama cu o poveste de dragoste

In your eyes, 2014, o povestioara de dragoste, cam paranormala, dar făcută drăguț, mi-a placut.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wyatt Earp's Revenge - 2012 - Val Kilmer ... Wyatt Earp - 1907,  Shawn Roberts ... Wyatt Earp - 1878 ... din istoria arizonei o pagina gloriosa ... peste 2 saptamani avem de mers prin acele locuri unde ei au trait in realitate si apareau ce era al lor.   Inca se re-interpreteaza zilnic ce s-a intamplat atunci la O.K. Corall, ca o slujba in biserica  :hunter:  

 

De dragul lui Val Kilmer ma uit la aceste evenimente, mai mult imi place sa-l vad in filmul The Doors in rolul lui Jim Morrison!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Boyz n the Hood - 1991 - crima organizata, viata in ghetto, drog, prostitutie si tot ce cuprinde low life in cel mai temut cartier din Los Angeles, Crenshaw. 

Actori de un film sau doar cateva aparitii au alcatuit grupul colaborator la realizarea soartei triste al gang membrilor, pe langa profesionali actori, ca altfel

nu era redat adevarata fatza al mizeriei in hood/mahala.  Din pacate a fost adevarat ...

La premiera filmului in sala de cinema, din membri clanurilor au inceput o scena reala, erau asa de infierbintati de ce se vede pe ecran, s-a anuntat la stiri.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fluke - 1995 - e  numele unui caine mare, dar nu de marimea lui Bethoven!!!   Un film de asteptat sa treaca timpul ... copiii nu inteleg mai nimic iar adultii la fel nu pricep de s-a cheltuit timp si bani pe apa de ploaie ca avem din belsug cateodata natural si fara extra cost.    

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Am fost la Cluj, la nepotei(am stat cu ei ca au stat acasa,  au fost gripati ) si vroiau sa (re) vada filmul "Frozen" si ne-am uitat impreuna !

 

Editat de LuciaD
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×