Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A fost mediatizat, nu mai tin minte exact ca eram copil , mi se pare ca au intrerupt emisia.

Oricum imi aduc aminte ca a ramas dupa aceea vorba, despre oamenii care vroiau sa fie sinceri cu dinadinsul in legatura cu situatia politica : Mai bine-o scornicesti decat s-o parvulesti.

Editat de Aquariuss
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa-mi spui ca la varsta de nici 3 ani ai ascultat tu la TV bazaconiile alea plictisitoare la o sedinta asa de lunga???  Ti-ai luat concediu de la cresa???


Sau sa fi fost un super copil deja membru de partid ...  :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,Olga, ai dreptate,  am confundat cu alt congres, sorry. Cand eram mai maricica tin minte ca a fost un congres care se intrerupea intruna... am presupus ca asta era. Oricum vorba aia e reala, am tot auzit-o prin cunoscuti, cu multe alte vorbe anti comuniste. Erau toti comunisti dar le placeau bancurile anti comuniste.

Editat de Aquariuss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi in Ardeal am avut noroc cu TV maghiar si ne uitam pe canalul Bucuresti daca ne interesa chiar ceva, un festival de muzica, un spectacol mai aparte, tenis cu Ilie Nastase, dar ungurii aveau program mult mai bun si variat, cu multa muzica, sport pe care romanii nu transmiteau daca nu participau si jucatori romani, filme mult mai bune si necenzurate, programe mai lungi si se dadea totul in reluare.   Vreau sa accentuez doar ca aveam cu ce sa inlocuim distractia acasa seara.  

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, eram innebunita dupa Linda. :)

Prindeam si noi ungurii cu niste antene speciale... ilegal, ca nu aveam voie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca nu erau vanturi puternice ca azi, sa le dea jos de pe acoperis anetenele ca si noi aveam nevoie de antena pentru Bucuresti ca altfel nu intra deloc programul.

Despre care Linda e vorba?  Cea din Dallas, Linda Evans ca noi doi n-am urmarit acelas program la TV, inainte sa te fi nascut eu deja n-am locuit in Romania.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am auzit de acest serial, doar pe actorii Gyula Bodrogi, Ildikó Pécsi, cunosc de pe ecrane, teatre televizate mai demult.   

 

Aseara ne-am uitat la un film western, printre Jocurile Olimpice, nici nu stiu ce titlu avea ca este mai recenta istorie, dar am adormit pe la jumatate ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parea un topic bunicel. Deocamdata insa, vad ca s-a cam stricat. Auzi : filme cu parvulesti, my god.  Voi nu vedeti filme bune? Va uitati la asa ceva?

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da!   Una din creatiile lui Federico Fellini ... cand filmul era arta nu "business only"!!!

 

La Strada - 1954 - cu Anthony Quinn, Giulietta Masina, Richard Basehart ... o drama aproape de necrezut.  Un film trist dar te tine in fata ecranului ca vrei sa stii ce urmeaza!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×