Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sweet Bird of Youth = Dulcea pasăre a tinereții (1962)

Cand s-a aratat prima oara in Romania in anii '60 la inceput nu aveam varsta sa intru la multe filme ca erau pentru spectatori de la 16-18-21 de ani in sus!!!   Azi insa desi am varsta, n-am rezistat mai mult de jumatatea filmului si am stins si aparatul imens, consuma curentul degeaba ca nu valoreaza NIMIC filmul cu Paul Newman, este foarte plictisitor si fara continut pentru mine.   Va trece mult timp pana ma mai hotaresc sa pierd timp la TV.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bliss 2021 (Owen Wilson & Salma Hayek) - pe Amazon Prime (fuga de realitate prin droguri)

Equals 2015 - Netflix (dragostea intre sexe, o crima)

Chaos Walking 2021 (filelist)  (cine nu isi controleaza gandurile, este un haos ambulant)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Tortilla Soup" - 2001 ... "Supa cu Dragoste" este titlul in limba romana, precis a rulat si acolo, m-am uitat aproape pana la sfarsit si am renuntat desi l-am urmarit de la inceput.   

Credeam ca va fi o grozavie de film dar m-am inselat ca iar au creat o porcarie cu americanisme idioate si nu inteleg de ce se fac asemenea filme ca deloc nu coincid cu realitatea. 

M-am scarbit de Hollywood de o vreme deja si nimic din productiile lor nu mai are importanta pentru mine, deloc Oscars sau alte premieri, nici de muzica.   

In viata mea n-o sa mai trec pragul unui cinematograf, dar nici la TV nu prea ma uit ca n-am la ce. 

Daca dati de acest titlu puteti vedea scene frumoase de familie, platouri de mancare, dar mai incolo, poate pentru unii inseamna ceva, pentru mine doar pierdere de timp a fost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu daca am mentionat, nu e chiar ultimul, dar am vazut si eu Miracol in celula 7. Multe nu sunt de zis, fiindca filmul nu are niciun cusur, e capodopera.

Ultimele filme: Get out si Us - multe substraturi de ordin social, nu atat de mult horror, dar sunt bune.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×