Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 20.01.2021 la 8:45, The Unknown a spus:

 

The Shouter - 2007 cu Mark Wahlberg ... pana la torturare pot sa ma uit la un film.

Tema este cat se poate de potrivita cu evenimentele in curs :triniti:     

 

Cred ca se numeste de fapt "Shooter" .... m-am chinuit putin sa-l gasesc; added to watchlist ;)

On: Am terminat serialul Designated survivor. (sper sa mai apara un sezon) - imi plac mult filmele care arata insights din interiorul Casei Albe. Ideea de inceput e f interesanta, se mai pierde pe alocuri, dar per total mie mi-a placut! 

Editat de Saddeea
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Love, guaranteed

 

Dragutel, cu amoare, previzibilut, dar cu o actrița tare drăguță. E ușurel, merge

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pieces of a woman. 

Dezamăgitor. Am amânat destul de mult sa vad filmul pt ca am crezut ca o sa ma prăpădesc de plâns. Not.

SPOILER Începe în forță, ai impresia ca o sa urmeze iadul. It does. Pt câteva minute. Apoi am avut destul de multe momente în care am dat next next next. Pe lângă povestea dramatica prezentata nu foarte dramatic, mi s-a părut și filmat prost. Multe scene gen monolog în care nu se nu aratau și reacțiile celorlalți la acțiune în sine. Soțul care înșală, apoi ia banii și pleacă, total nonsens. Mi-a plăcut de actrița principala, la modul general. Dar atâta nebunie pe Facebook sau pe tot felul de grupuri despre acest film... Pt nimic! În fine, m-am lungit cu comentariul.... Se vede ca l-am văzut singura și n-am avut cu cine să-l comentez. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bliss 2012, cu Salma Hayek si Owen Wilson. De mult n-am mai vazut un film care sa ma captiveze. Acesta a reusit. Un film de arta/s.f./psihologic. 

Sa il aduci pe vestitul filosof Slavoj Žižek in film, sa-ti spuna adevarul ca suntem in infern, asta e ceva. Merita vazut. Oricine va gasi ceva interesant in acest film. 

5.png.208fd2e85f5034c5c17372ef3d737eed.png

Editat de observant
typo
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soul 2020. O animatie despre viata de apoi, experiente de moarte clinica, astral, destin si liber arbitru, experiente, sensul vietii. Un film complex, care merita vazut de mai multe ori, pentru a surprinde toate aspectele mesajelor. Si acest film spune ca suntem in infern.

1.png.9f563c26df0ba66c1013a366c3a9f40d.png2.png.84c58b61707d493d4b6bd8e1a7907812.png3.png.1e3c58a9c9ffe228ddfb1f68b7dc064e.png4.png.f3096f478dbf362359bba95514a90a8a.png

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zile am urmarit "2 days in Paris", 2007, cu Julie Delphy, o actrita favorita, pentru ca face filme inteligente pe subiecte actuale si ardente (ex. Before sunrise, Before sunset, Before midnight, 2 days in New York, Waking life, Red, Blue, Wiener dog).

Un film de arta sacadat, dens, care-ti pune sinapsele in miscare si te face sa iti reevaluezi optiunile. Si in acest film apare ideea ca suntem in infern.

139778810_4005062819518579_8755998514423957647_o.thumb.jpg.45b61925f8c213871e56f2168a343d43.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca au constatat cat timp erau in Paris ca sint in Iad, zic ca tot e mai bine decat in cel Biblic :lol2:  desenat pe pereti, grafitti antic. 

Eu am fost odata pe un ger in Paris ca aveam imaginea si impresia ca sint intr-o carte de basme in Imparatia congelata!!!   

Tot urmarim filme de actiune cu Mark Wahlberg, nu stiu titlurile ca nu prea ma intereseaza, parca-s toate episoade, dar nu este serial ci filme politiste identice cu a lui Liam Neeson. 

Ruleaza aproape nonstop ... am urmarit cu Mark Wahlberg serialul cu frati si mama lor, acolo nu era violenta doar multe zile in familie in "The Wahlburgers" 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The man who knew infinity

Putin in genul A beautiful mind, putin din Slumdog millionaire; bazat pe fapte reale; okish, nici extraordinar. Ii dau un 7 asa

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×