Jump to content
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Rate this topic

Recommended Posts

Diamante neșlefuite, pe Netflix.

Adam Sandler - magistral prin simplitatea interpretării, scenariul foarte bun, captivant de la cap la coadă.

Foarte fain.

• Like 4

Daca tot se serbeaza 75 de ani de la eliberarea orasului meu si sunt tot felul de festivitati militare, azi am revazut aproape jumatate din Schindler's List (atat a durat pana m-am pus pe bocit), poate il voi termina maine. 

Mai pe seara, de fapt acum l-am terminat, am vazut Saul fia. Viata mea, cine m-a pus?  :sad:  A trebuit sa apas des pe pauza, din cauza de muci pe latop dar si pentru ca este oarecum ametitor de vazut. Alert, miscare continua, filmat de foarte aproape, strigatele si toate acele limbi straine. 

Am un gust amar, de fiere. Si nu, nu e de la bere. :sad:

• Like 3

Acum 58 minute, ♫ Blues ♬ a spus:

Daca tot se serbeaza 75 de ani de la eliberarea orasului meu si sunt tot felul de festivitati militare, azi am revazut aproape jumatate din Schindler's List (atat a durat pana m-am pus pe bocit), poate il voi termina maine. 

Mai pe seara, de fapt acum l-am terminat, am vazut Saul fia. Viata mea, cine m-a pus?  :sad:  A trebuit sa apas des pe pauza, din cauza de muci pe latop dar si pentru ca este oarecum ametitor de vazut. Alert, miscare continua, filmat de foarte aproape, strigatele si toate acele limbi straine. 

Am un gust amar, de fiere. Si nu, nu e de la bere. :sad:

Schindler's List, unul din reperele mele în viață. Pentru că se poate aplica în continuare, oricând.

The King, pe Netflix, recomand cu putere. L-am văzut dejea de două ori, dar recunosc că mă identific cu personajul secundar, Falstaff, deși se zice că omu' nici măcar n-a existatu', num'on pic o hodinitu'.

The King. Brilliant. Pe Netflix.

• Like 2

Oricand, da...

Am dat zilele acestea peste The King si l-am pus pe lista pentru weekendul urmator, ce coincidenta. 

• Like 2

Wuthering heights 2009 - cea mai buna varianta, recitesc si cartea, :notworthy: deci sunt mult pe starea de acolo.

Cand vrei ceva extraordinar si nu ai chef de cautat prin ce e acum - mult, prost si rar stralucitor, revii la clasic; că-clasicul-tot-clasic.

• Like 3

Cred ca acesta e primul!

Un scenariu de film care m-a uimit foarte tare si m-a pus pe ganduri...!

Edited by Lucia N
  • Like 3