Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De acum o sa avem multe filme cu negri, Coliba unchiului Tom cred ca va lua un Oscar la urmatoarea premiere si deja intens se lucreaza pe tot feluri de creatii, mai mult sau mai putin artistice  sa ne lamureasca cu multe din iztoria lor.  Astept acel film cu sclavii din orase unde asteapta postasul langa cutia de scrisori, sa le aduca banii de alocatie ca nu-si gasesc de lucru ca-s negri si trec strada sa dea pe droguri si alcool.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Howl's moving castle

Superb, chiar dacă e mai bună cartea 

Am decis, 

The Untamed

The Bride of Habaek

Howl's moving castle

sunt sfânta treime a producțiilor din genul fantasy cu nenumărate substraturi psihologice și nu numai

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Terminal - 2004 - un film lung dar merita vizionat, nici n-am auzit de acest film desi a fost mult premiat si apreciat.

Tom Hanks,  Catherine Zeta-Jones in rolurile principale.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chernobyl - Inseparable

Nu mai știu din ce an e, e rusesc, se găsește integral pe YouTube, cu subtitrări în engleză și este foarte drăguț. Povestea a doi tineri care se îndrăgostesc imediat după explozie. Are câteva stângăcii, dar mi-a plăcut ce a transmis, e trist și înduioșător. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Croazieră în junglă ( Jungle Cruise)

Drăguț pentru weekend, cu Dwayne Johnson și Emily Blunt, în rolurile principale.

Frumoasa, sexi și inteligenta Lily, în căutarea copacului străvechi care deține abilități 100% de vindecare și care eventual ar schimba viitorul medicinei planetare, apelează la serviciile șmecherului căpitan Frank, cu a lui barcă simpatică, pentru a ajunge la țintă. O singură problemă avea Lily, nu știa să înoate!

În rest...pericole, aventuri, frumusețe și chestii supranaturale. 

 

 

Editat de Vriies
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat primul sezon din Fuga după Adevar

Cu Doron, pentru cunoscatori:tongue:

Nota 9.5

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad secvente din filme western vechi, ca n-am rabdare sa urmaresc 2 ore de fuga cu calul dupa bovine, impuscaturi, crime, betii prin Saloane = Carciuma din localitate, femei frumos imbracate, frantuzoaice care lucreaza in acele baruri, indieni la atac mereu, etc., ca toata ziua Omu' sta cu ochii pe vacari.   Va spun ca pensionarea deloc nu este timp de vacanta!!!   Cativa fosti colegi al sotului s-au sinucis ca nu rezistau sa fie inutili dupa cateva luni de pauza, cand viata se opreste!!!    Eu am suferit altfel, dar am iesit din acea stare deja.   Nu am avut nevoie de TV, dar nici de arma ...    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimul film al lui Ryan Reynolds , Free Guy, care ar fi trebuit să aibă premiera in iunie anul trecut, dar a fost amânat din cauza pandemiei, a debutat în sfârșit pe marile ecrane 

E tot ce am așteptat de la el și mai mult decât atât. 

Recomand 500%.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Shang-Chi și legenda celor zece inele, ultimul film Marvel. 

Nu e cel mai bun film Marvel dar e de văzut.

 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×