Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 2 ore, The Unknown a spus:

Cu Liam Neeson visezi cosmar???  Te-a torturat mult .... sa-i spui cine te plateste???   Am vazut acel film Taken.  

You're funny! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Kleopatrah a spus:

Nici Scarlet Johansen nu e de lepădat. 

Nu am putut dormi noaptea asta din cauza căldurii așa că m-am uitat la trilogia Taken.  Nu m-am așteptat să fie atât de neplictisitoare filmele. M-am uitat la ele pentru că ieri am revăzut Deadpool si am vrut să văd dacă descrierea făcută de Deadpool /Ryan Reynolds e buna. E perfecta chiar, citez: "Am avut un coșmar azi noapte. Se făcea că îi rapisem fiica lui Liam Neeson și el nu se dădea bătut . Și au făcut o trilogie cu asta.  S-a gândit cineva că poate tipul e doar un părinte incompetent? "

 

Multe fete își doresc un părinte competent ca personajul lui Liam.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 27 minute, observant a spus:

Multe fete își doresc un părinte competent ca personajul lui Liam.

 

Asa este. Deadpool e plin de umor de toate felurile. Cea mai trista concluzie pe care o poti trage din Taken , special Taken 3, e ca iti poti apara copilul de orice, dar nu si de cei apropiati, acolo lasi scurturile jos, ca deh....

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre ideea lansata in lume (mai de mult timp) cum ca s-a descoperit scheletul lui Iisus Hristos!

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Lucia N a spus:

Despre ideea lansata in lume (mai de mult timp) cum ca s-a descoperit scheletul lui Iisus Hristos

 

:lol2: :lol2: :lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Lucia N a spus:

Despre ideea lansata in lume (mai de mult timp) cum ca s-a descoperit scheletul lui Iisus Hristos!

 

Scheletul lui Iisus e in Iisus, nu?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Southpaw (2015)

Un film pe care nu am putut să-l văd de la cap la coadă dintr-o singură repriză, atât de mult m-a marcat.

Dincolo de anumite stângăcii în ring la filmarea scenelor de box, filmul a fost cutremurător, cel puțin pentru mine. Bine, eu sunt subiectiv, pentru că am ceva tangențe cu sportul respectiv.

Dar trebuie să spun asta, scenele de box au fost net superioare celor din seria Rocky, de exemplu, unde Rocky stă uneori cu mâinile căzute pe lângă corp și pare să nu știe cum să se poziționeze mai bine ca adversarul să poată să-i frece o carabă din fundul grădinii. Gee... râd chiar și acum, numai când mă gândesc.

Hai să fiu moșul ăla sâcâitor și să vă explic și de ce, chiar dacă nu vă interesează: departajarea pe categorii în box e o chestie foarte sensibilă și importantă, pentru că un boxer cu 5 kilograme peste categorie poate să termine cariera unui adversar cu 5 kilograme mai ușor. În 95% din cazurile cu peste 5 kilograme diferență între boxeri, luptătorul mai greu va câștiga prin forța loviturii. Brusli ăla care apare o dată la o mie de cazuri se numește excepție și trebuie să se grăbească dacă vrea să câștige, pentru că nu va rezista să fie lovit de un buldozer zece runde.

So, revenind la Rocky, e absolut imposibil ca unul din cei doi boxeri să fie epuizat în runda a unșpea, iar celălalt să fie suficient de fresh încât să-l toace pe celălalt ca pe ceapă. Pur și simplu masacre din astea nu se întâmplă. Întotdeauna există un echilibru între adversari în ceea ce privește greutatea, nivelul de antrenament sau locul în clasament. Dacă s-ar întâmpla derapaje evidente de la aceste criterii în lumea boxului, antrenorul celui bumbăcit ar putea să-și piardă licența, pentru incompetență.

Clar?

Southpaw mi se pare unul din cele mai frumoase și realiste filme despre lumea boxului din câte am văzut până acum. Și credeți-mă, am văzut cel puțin două!

Îl găsiți pe Netflix.

Și după ce veți plânge, vă rog să-mi dați un like pentru recenzie.

Mulțumesc.

 

 

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

silk 2007. Lent, pictural, sensibil. Un francez călătorește în Japonia secolului XIX pentru oua de viermi de mătase. Finalul e surprinzător. E o ecranizare după cartea lui Baricco. Doar pentru iubitorii de filme de artă.

Editat de observant
typo
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×