Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 24.06.2020 la 13:16, Kleopatrah a spus:

Bulbbul, azi a avut premiera pe Netflix

DA, DA, DA, DA, DA

De vazut musai.

https://www.netflix.com/ro-en/Title/81029150

National Lampoon's Vacation este un film sezonal, cu multe vatiatiuni desi nu este un serial pentru vacanta de vara.   Ruleaza unu dupa altu si mor de rad la anumite scene, acum sint in Europa in Germania.   Deja stie mic-mare de aceste filme dar mereu ne inveselesc si de asta avem nevoie.     

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Celularul 2004.

Nu stiu cum mi-a scapat la data aparitiei. Un Chris Evans care joaca super ca de obicei si o Kim Bassinger credibila. De mult nu m-a mai captat asa un film. Mi-a adus aminte de filmele Speed cu Keanu si Sandra pe care cred ca le voi revedea.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
11 hours ago, Kleopatrah said:

Am vazut Celularul 2004.

Nu stiu cum mi-a scapat la data aparitiei. Un Chris Evans care joaca super ca de obicei si o Kim Bassinger credibila. De mult nu m-a mai captat asa un film. Mi-a adus aminte de filmele Speed cu Keanu si Sandra pe care cred ca le voi revedea.

O sa-l vad si eu, multumesc mult. Si eu l-am ratat :eek:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si in aceste lumi, "fortele  binelui" inving "fortele raului":

 

Iata si un banc fain:biggrin::

"Doua maicute mergeau cu masina, cand deodata apare pe parbriz un vampir, foarte mare si urat. Maicuta din dreapta, ii zice la cea care conducea: - Da-i cu aghiazma!
Da ea cu aghiazma de la stergatoare dar nimic... Vampirul ramane acolo. - Da-i cu tamaie! Da maica cu tamaie dar tot la fel... vampirul nici nu se clinteste...
Disperata ca nu scapa de vampir, ii zice cea din dreapta: - Incearca cu crucea!!!
Scoate maica capul pe geam si... : - Fu.tu-ti crucea matii da-te jos" "

https://www.diseara.ro/ro/fun/bancuri/bancul-zilei-2009-06-25.html?top=2

Editat de Lucia N
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am revazut filmul Insula -2005

 

isl1.jpg

isl2.jpg

isl3.jpg

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 ore, Kleopatrah a spus:

Am revazut filmul Insula -2005

Puteau să traducă și ei mai elegant, da' mă rog... 

În sulă (2005). 

Ewan McGregor e un actor extraordinar. 

 

Dacă căcatul ăsta de lume își va reveni vreodată, mi-aș dori ca Ewan McGregor să mai facă filme. 

L-am cunoscut și din postura de motociclist, când a făcut ocolul lumii cu BMW-ul (motocicleta, nu cutia pe patru roți cu manele).

Good lad, that's all I can say about him.

 

Editat de gargbird
  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici Scarlet Johansen nu e de lepădat. 

Nu am putut dormi noaptea asta din cauza căldurii așa că m-am uitat la trilogia Taken.  Nu m-am așteptat să fie atât de neplictisitoare filmele. M-am uitat la ele pentru că ieri am revăzut Deadpool si am vrut să văd dacă descrierea făcută de Deadpool /Ryan Reynolds e buna. E perfecta chiar, citez: "Am avut un coșmar azi noapte. Se făcea că îi rapisem fiica lui Liam Neeson și el nu se dădea bătut . Și au făcut o trilogie cu asta.  S-a gândit cineva că poate tipul e doar un părinte incompetent? "

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Kleopatrah a spus:

"Am avut un coșmar azi noapte. Se făcea că îi rapisem fiica lui Liam Neeson și el nu se dădea bătut .  S-a gândit cineva că poate tipul e doar un părinte incompetent? "

Cu Liam Neeson visezi cosmar???  Te-a torturat mult .... sa-i spui cine te plateste???   Am vazut acel film Taken.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ne uitam la filme cu John Wayne ca parte din Istoria Americii ... eu mai putin ca nu-mi place de el si nici de toate filmele, erau si care mi-au placut.   Toate cu legi aplicate pe vremuri pe Arizona Territory ... in westul salbatic cu fratii Virgil Earp; Wyatt Earp; Morgan Earp, camarazii  Doc Holliday,  Outlaw Cowboys Ike Clanton, Billy Clanton, Tom McLaury,  Frank McLaury,  Billy Claiborne ... etc.  :triniti:

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×