Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O comedie inteligenta, cu incurcaturi, nunti, scenarii ramificate, oameni simpli cu probleme complicate, ca noi toti:  Love Wedding Repeat 2020

Comedie romantica, la un concurs de bucatarie, cu actori placuti: Just Add Romance (TV Movie 2019)

Asadar, filme easy, in culori pastelate, oameni fericiti, ca un paradis pe pamant. Ca sa compenseze situatia cacanie din lume. 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vazut aseara Jocurile foamei. Primul, cel din 2012; nu am vazut/citit pana acum, uneori am si eu chestia asta sa nu prea sar la pomul laudat si l-am evitat.

Nu stiu ce sa zic. Se putea mult mai bine si se putea exploata mult mai profund ideea. Vreau sa vad insa daca se va intampla asta macar in urmatorul film venit in continuare.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, King1 a spus:

Vazut aseara Jocurile foamei. Primul, cel din 2012; nu am vazut/citit pana acum, uneori am si eu chestia asta sa nu prea sar la pomul laudat si l-am evitat.

Nu stiu ce sa zic. Se putea mult mai bine si se putea exploata mult mai profund ideea. Vreau sa vad insa daca se va intampla asta macar in urmatorul film venit in continuare.

Daca imi aduc bine aminte, al doilea a fost mai misto. Primul nu m-a impresionat.

Aseara am avut trei tentative de vazut un film. Insepusem Platforma si nu stiu de ce mi-a dat fiori, l-am oprit dupa 20 minute. Gasit altul , Cargo, la descriere era vorba despre o pandemie si un tata care umbla disperat sa gaseasca pe cineva care sa aiba grija de fiica lui. Da, bine, pandemia era zombie. No me gusta genul cu zombie, eject si asta.

Al treila l-am nimerit, unul de trei ore. L-au cam lungit si in final am ramas oarecum nedumerita de niste chestii care nu s-au legat, dar oarecum interesant subictul. Iar peisajele de vis. 

Palmeras en la nieve (2015)

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, ♫ Blues ♬ said:

Daca imi aduc bine aminte, al doilea a fost mai misto. Primul nu m-a impresionat.

O sa scriu maine cum mi s-a parut al doilea :cowboy:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, ♫ Blues ♬ a spus:

Daca imi aduc bine aminte, al doilea a fost mai misto. Primul nu m-a impresionat.

Aseara am avut trei tentative de vazut un film. Insepusem Platforma si nu stiu de ce mi-a dat fiori, l-am oprit dupa 20 minute. Gasit altul , Cargo, la descriere era vorba despre o pandemie si un tata care umbla disperat sa gaseasca pe cineva care sa aiba grija de fiica lui. Da, bine, pandemia era zombie. No me gusta genul cu zombie, eject si asta.

Al treila l-am nimerit, unul de trei ore. L-au cam lungit si in final am ramas oarecum nedumerita de niste chestii care nu s-au legat, dar oarecum interesant subictul. Iar peisajele de vis. 

Palmeras en la nieve (2015)

Platforma nu e un film usor de digerat, e ca o oglinda pe care cineva ne-o pune in fata atunci cand aratam cel mai urat si ne obliga sa ne privim in ea.

Palmieri in zapada mi-a placut si mie, da, peisajele chiar erau de poveste.:smile:

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut Platforma. 

România, frate! Doar că în film toate chestiile sunt mai cenzurate decât în minunata românie.

Recomand filmul, excelent.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa-i mai dau o sansa, il termin cand sunt in stare. Ieri am avut o zi dubioasa. 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 27.04.2020 la 11:02, Enki a spus:

Gata, mi-am facut si eu abonament la netflix. Sunt o groaza de filme, vad ca sunt multe pe gustul meu, bine ca ai optiunea sa le adaugi la un playist ca altfel uiti de ele.

Iti recomand Humanity al lui Ricky Gervais. Nu e film, e stand up comedy, dar daca nu lesini de ras, sa nu mai vorbesti cu mine.

Asta in caz ca nu l-ai vazut deja.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×