Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

14 minutes ago, Fiero said:

Hai ca esti culmea! Normal ca nu ii poti interzice, doar nu e un copil caruia ii poti interzice sa vada anumite filme din cauza vârstei, dar ea te simpatizeaza si tine la parerea ta, in sensul ăsta ziceam, sa nu o influentezi. Da, e mai bine sa te uiti la filme care iti ridica moralul in perioada asta, asa e, dar din filmul asta tragi invataminte care iti pot fi de folos si care nu ar trebui ignorate, eu asa cred. Plus ca mesajul filmului e unul care chiar trebuie luat in seamă. Uratule!:tongue:

Bre, frumoaso! :tongue:

Fiecare e liber să vadă filmele pe care mușchii lui vrea să le vadă, io doar îmi spusăi o umilă părere! :laugh:

Oki, iote ce recomand io...un film de Tarkovski, Andrei Rubliov. Printre altele abordează condiția „creatorului umil”, adică a noastră, a mea, a ta, a oricui. Dacă nu-l văzuși, pune mâna repede, pentru că face mai mult decât o sută de filme americane! :tongue:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, si eu la fel, sutineam doar cu patima de ce cred eu ca filmul ala (da-l in branza!) merita vazut. Si sper ca nu te ofuscasi ca te facui urat, asa ma adresez eu persoanelor care imi sunt dragi. :smile:

O sa iau aminte sa nu imi scape filmul de care zisesi, il trecui pe lista.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata, o legenda din Evul Mediu, un scenariu de viata transpus intr-un film:

 

 

Editat de Lucia N
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Undewater 2020 - suspans continuu, deci fain.

Child 44 - Gary Oldman, Tom Hardy. Poveste, actiune, mesaj. Foarte bun.

Cloverfield paradox - interesant, incitant.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

MV5BZWI3MTA3NGEtYTg4ZC00MzgwLTliMGQtMjU2MWM5MmVmYThhXkEyXkFqcGdeQXVyNzc5MjA3OA@@._V1_.thumb.jpg.7e40ad705adfea3390535735811f932d.jpg

Cold Comfort Farm - O comedie inspirationala, despre puterea creativitatii si a omeniei care infloreste chiar si in dificultati si blocaje. Iti lasa o senzatie placuta la final.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Enki, sa te uiti si tu la el, ca tot e Cukur in carantina, ai ocazia sa il vezi pe Aras si in alta ipostaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un scenariu de film destul de interesant, care ne atrage atentia si asupra faptului ca "uneori nimic nu-i ceea ce pare a fi"!

 

Am revazut acest film, care nu mai are nevoie de nicio prezentare. Asadar, pentru romantici:

 

Editat de Lucia N
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No, am vazut si eu filmul "Contagion"! 

Hmm..., sa stiti ca in timp ce urmaream filmul m-am trezit zicand: "Incredibil"...!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×